Schelphoekplan bij Wolphaartsdijk gemeente Goes. Eind vorig jaar hechtte de Goese gemeenteraad zijn goedkeuring aan het plan. Alleen op één onderdeel van de „in- richtingsschets" was de gemeenteraad het niet eens met de werkgroep openlucht recreatie. De werkgroep vond het niet nodig om in het plan een zwembad op te nemen. Volgens de werkgroep zou er onvoldoende behoefte bestaan aan een zwembad. De bevolking van Wolphaartsdijk dacht daar duidelijk anders over. Tijdens een hoorzitting, waar het Schelphoekplan voor de inwoners van het dorp werd toegelicht, werd een beroep op het Goese gemeente bestuur gedaan toch een zwembad te bou wen. De overgrote meerderheid van de ge meenteraad bleek daar wel gevoelig voor. In een motie werd gevraagd om op korte termijn met plannen te komen voor de bouw van een bescheiden zwemgelegenheid bij Wolphaartsdijk. Met die uitspraak loste de gemeenteraad een reeds lang bestaande belofte aan de bevolking van Wolphaartsdijk in. Wolphaartsdijk In het pas verschenen rapport over Wolphaartsdijk, dat in opdracht van de gemeente Goes is samengesteld door het bureau Pennink uit Amsterdam, wordt het nog eens heel duidelijk gezegd: het dorp aan het Veerse Meer heeft een belangrijke recreatieve functie. Het Goese college van burgemeester en wethouders wist dat natuurlijk al lang. Vandaar ook dat er een plan op tafel ligt voor de recreatieve ontwikkeling van het gebied „De Schelphoek" aan het Veerse Meer ten noorden van Wolphaartsdijk. Het plan zal in drie fasen worden uitgevoerd. Verwacht wordt, dat volgend jaar met het eerste gedeelte van her plan begonnen kan worden. Op het Goese stadskantoor wordt ervan uitgegaan, dat het „Schelphoekplan" rond 1979 helemaal gerealiseerd is. Veel hangt af van de tijd, die gemoeid is met de aankoop van grond. Er zal zo'n tien hectare aangekocht moeten worden. Hoeveel het hele plan gaat kosten, is nog niet te overzien. De eerste fase van het plan omvat onder meer de bouw van een aanlegsteiger voor zo'n zeventig kleinere pleziervaartuigen, er wordt een strandje aangelegd, en er komen strandtrappen, speelruimten, een theehuis en een parkeerterrein voor ongeveer twee honderdvijftig auto's. Het tweede gedeelte bestaat uit de aan leg van een twintig hectare groot wandel gebied. De opzet is, dat zich daar een natuurlijk aandoend landschap ontwikkelt, waar de liefhebbers van de stilte en van de vrije natuur volop aan hun trekken kunnen komen. Om dat te bereiken, wordt het terrein zijn eigen natuurlijke verloop gelaten. Dus: laat maar groeien wat er groeit. Om het toch niet al te ruig te laten worden, zullen er houtgewassen wor den ingeplant. Bovendien zullen er in het begin schapen komen te grazen. Fase drie omvat: het aantal zomerwo ningen zal met zestig tot honderdtwintig worden uitgebreid. De bestaande camping is in het plan vergroot tot ongeveer drie hectare. Er komt dan kampeeraccommodatie bij voor vierhonderdvijftig mensen. Verder is in het plan ruimte opengelaten voor een aantal recreatie-attracties, zoals bij voorbeeld een midget-golfbaan en een tram poline. Het toekomstige recreatiegebied grenst aan het natuurreservaat „De Middelplaten". Om te voorkomen, dat dit reservaat door het toerisme wordt „platgewalst", is er in de plannen een behoorlijke bufferzone ingetekend. Zwembad. De „inrichtingsschets", zoals het plan voor het Schelphoekgebied in officiële krin gen wordt genoemd, werd uitgebracht door de werkgroep openluchtrecreatie van de Tot 1985. Het „Schelphoekplan" is in de allereerste plaats bedoeld voor de bevolking van de gemeente Goes. Bij de presentatie van het recreatieplan zette wethouder J. P. Lindenbergh (hij beheert onder meer de recreatie-portefeuille) destijds uiteen, dat het hoog tijd is geworden, dat Goes er een nieuw recreatiegebied bij krijgt, omdat „De Piet" op een fraaie zomerse dag vaak overvol is. Bij het opstellen van de „inrichtings schets" voor het Schelphoekgebied zijn de plannenmakers ervan uitgegaan, dat de hele gemeente Goes in 1985 ongeveer 33.000 inwoners telt. Volgens de huidige bereke ningen heeft Goes met „De Schelphoek" tot 1985 voldoende mogelijkheden om de dagrecreanten een aangenaam verblijf te bezorgen. Daarna zal het oog vooral ge richt moeten worden op de oevers langs de Oosterschelde. Het nieuwe recreatiegebied „De Schelp hoek" kan zo'n duizend bezoekers per dag opvangen. KO DE RIJTER. 28

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 28