Moet bocht van Bath al dan niet worden afgesneden? Patrick Timmermans zwaait ditmaal de pollepel in de keuken van „Den Hoek". Hij wordt geassisteerd door een familielid. Foto: Paulus Maartense, Hoek. Circusdirekteur Toni Boltini jongleert met een rauw kippeëi tussen twee Chinese eet stokjes. Waar Pim de Rudder voor vreesde, gebeurde onvermijdelijk: het ei spatte gelig uiteen op de plavuizenvloer. Foto: Paulus Maartense, Hoek. speler Julien Schocnaerts in de keuken om het Limburgse streekgerecht „Rattentoe" uit zijn geboortedorp Eigenbilzen te brou wen. Uit Nederland was enkele weken ge leden Socrat Christo van de Iraakse am bassade overgekomen. Met zeer veel ge noegen maakte hij bariani klaar. Ook komt het nogal eens voor, dat een koksduo van de keuken bezit neemt en eendrachtig het menu realiseert. Kortge leden zetten Jan Martens van het Mercator- fonds en kunstschilder Mark Verstockt uit Antwerpen zich in om gerechten naar eigen ontwerp op tafel te brengen. Andere voorbeelden: de Hoekse huisarts Max Jongsma verzorgde een smulavond, de Sasse chirurgenvrouw Miekc Widders- hoven bestuurde al verschillende keren de keuken en Jozef Becu, nu in ruste, maar een jaar terug nog chef-kok en eigenaar van het vermaarde restaurant „Het Vlaemse Duijn" in Groede, kon zich in zijn oude beroep weer eens uitleven. Als je zo hoort wie er allemaal kokke rellen uit liefhebberij, dan vraag je je af: zijn er eigenlijk wel mensen die het niet doen. Oona Maartense - Glaser. Enige tijd geleden publiceerde de „Gazet van Antwerpen" een artikel waarin betoogd werd, dat in „brede maritieme kringen" men ervan overtuigd zou zijn geworden dat de afsnijding van de bocht van Bath in de Westerschelde niet meer noodzakelijk zou zijn voor deze rivier die de Antwerpse haven bedient. Al dadelijk wekte dit artikel reaktie los in de socialistische Volksgazet, die burge meester Craeybeckx aan het woord liet, betogend dat de afsnijding van de bocht van Bath niet in het gedrang mocht worden gebracht. „Er wordt in het „Gazet van Antwcrpen"-artikel gezegd", zei burgemees ter Craeybeckx, „dat twijfel wordt uitge drukt in brede maritieme kringen over de- noodzaak van de afsnijding van de bocht van Bath. Dat is gemakkelijk te zeggen. Maar wij beschikken niet over de minste aanwijzing inzake de waarheid van deze uitlating. En we betwisten ten zeerste dat het gaat „om brede maritieme kringen." Deze zouden, indien dit wel het geval ware geweest, niet nagelaten hebben het stadsbestuur van Antwerpen daarvan me dedeling te doen. Het wekt ook verbazing, dat dit zou gebeuren na parafering van het verdrag door kringen, die het verloop van de hele zaak toch van dichtbij hebben gevolgd en moeten weten dat de bespre kingen werden voortgezet, zodat het dan wel te verwonderen zou zijn, wanneer het om wezenlijke maritieme kringen zou gaan, dat zij niet de mogelijkheid zouden gehad heb ben hun bezwaren ten gepaste tijde mee te delen. „Er kan niet worden betwist", vervolgde de Antwerpse burgemeester, „dat de bevaar baarheid van de Schelde verbeterd is dankzij doorgevoerde baggerwerken, maar dat is niet voldoende om de noodzaak van de afsnijding van de bocht van Bath in twijfel te trekken." 15

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1975 | | pagina 15