Zeeland Magazine* voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER Bij de voorpagina8e jaargang no. 45 Oranjemolen te Vlissingen JANUARI 1976 Twee-maandelijks tijdschrift met actuali teiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie Druk en uitgave: Drukkerij Markusse Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 3 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Giro van de bank: 365567 Hoofdredacteur J. W. van de Graaf, Vlissingen Advertenties Postbus 1, Wissenkerke Voor Schouwen-Duiveland en de Zuid- Hollandse eilanden C. de Goederen, Burgh-Haamstede, Telefoon 01115 - 19 93 Abonnementen Nederland en buitenland 16,per jaar Losse nummers 2,50 Medewerkers J. van den Broecke, Veere iMirja Muurling, Soest G. van Schaick Zillesen, Vrouwenpolder Arthur Deceunynck, Schoten (B.) Cor van Heugten, Eindhoven J. T. H. C. Schepman, Middelburg Oona Maartense - Glaser, Hoek Tipgever Jokko de Zeeuw M. van Hoogstraten Joris van Hoedekenskerke Ir. Di. Foto's J. T. H. C. Schepman, Middelburg Paulus Maartense, Hoek Willem van Oosten, Soest Johan Berrevoets, Zierikzee Foto voorpagina Johan Berrevoets, Zierikzee Gehele of gedeeltelijke overname van arti kelen is slechts mogelijk na schriftelijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs Voortzetting van de Veerse Meer Gids Waarde lezers pag- 3 Windmolens pag. 5 Loodsen op de Schelde pag- 7 Uit vervlogen tijd pag- 9 In St. Anna ter Muiden ging economische waarde na eeuwen over in toeristische waarde pag. 13 Cryptogram pag- 14 Met eigen oog geschoten (V) pag. 15 Zit er nog forel in het Veerse Meer? Nou, reken maar pag. 16 Kabeljauw komt na de paaitrek terug pag. 17 Zeeuwen pag. 17 Engel Reinhoudt zingt het „Zeeuwse luisterliedje" pag- 19 Angstdroom (3) pag. 20 Evenementen Pag- 20 Het vlag-incident pag- 21 Stormwandeling tussen twee uurtjes lezen pag- 22 Sportvissers in nood op de Grevelingen Pag. 23 Kleine wintergasten pag- 24 Molens pag. 25 Zenen het schilderen van het (tweede) huis pag- 27 Franse plattelandsburgemeester op Walcheren Pag- 28 Schoongemaakte vis moet „zuiver op de graat zijn" pag. 30 De kabeljauw pag. 30 Beschermd door dijk en duin pag- 31 2

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 2