Waarde lezers Om met de deur in huis te vallen, een voor spoedig 1976 voor u en allen, die u dierbaar zijn. Ja, wij hebben er weer een jaar opzitten met zijn „ups and downs" en als altijd ver geten wij maar snel de nare dingen van 1975 en herinneren ons alleen de goede. Het was een prachtige lange zomer, soms tropisch en voor mij af en toe te warm. Maar veel mensen hebben genoten van de vakantie in eigen land. Nu kan ik u echt niet beloven, dat '76 ook weer zo'n zomer zal geven, maar ik hoop toch wel, dat vooral zij, die voor de eerste keer in het Zeeuwse hun vakantie hebben doorgebracht, dit jaar weer komen en op een andere wijze genieten van de rust en ontspanning, die het verblijven hier mede brengt. Een grote teleurstelling voor ons was de besluiteloosheid van onze regering wat betreft de Oosterschelde en de vaste oeververbinding. Hoe het besluit uit zal vallen, is wel be langrijk, maar belangrijker is, dat er een besluit komt. Dan weten wij hier waar wij aan toe zijn en kunnen weer verdere plannen maken. Daarom een wens aan de regering: Kom over de dam met een beslissing en een goede, die voor de Zeeuwen acceptabel is en waarmee zij kunnen leven. In het afgelopen jaar hebben wij ervaren, dat niet alleen in de politiek, maar ook in het gehele leven, ieder een uiterste positie inneemt. Zo van: Ik heb gelijk en als jij het niet met mij eens bent, ben je gek en luister ik niet verder naar jouw. Men ziet maar heel weinig pogingen om met elkaar in overleg tot een redelijke oplossing te komen. En daarom mijn wens dat een ieder zich realiseert, dat wij met elkaar dat leven in deze wereld draagbaar moeten maken. Dat betekent geven en nemen en niet altijd ik en nog eens ik. Nu weet ik wel, de mens is enigszins egois- tisch, maar een klein beetje geven, kan nie mand kwaad doen. Ja en dan wens ik onze leiders in politiek en handel veel wijsheid toe om ons door het jaar '76 heen te halen, want het zal geen gemakkelijk jaar worden. Van de Graaf 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 3