Wenken en wensen Waarde lezers, Nog een paar maanden en het watersport seizoen is weer begonnen. Ik hoop, dat vele duizenden naar het Veerse Meer zullen komen om daar te genieten van het gebied, de wa terrecreatie, de 1 andrecreatie en het weer. Vorig seizoen was het pracht weer en laat ons hopen, dat dit seizoen ons weer vele dagen zonneschijn, warmte en een verfrissend briesje schenkt, dan heeft een ieder wat. Ook dit jaar weer de gebruikelijke wens. Ten eerste ten aanzien van water en land. Houdt uw vuil en afval aan boord in plastic zakken en deponeer deze zakken bij binnen komst in de jachthavens, in de daarvoor bestemde containers. Als u binnen ligt, maak zoveel mogelijk gebruik van de daarvoor be stemde containers. Dit geldt ook voor de oeverrecreatie. Overal staan vuilnisemmers opgesteld; maak alstu blieft hier gebruik van. Wanneer u in de aanvang van dit seizoen er weer op uittrekt, zorg dat alles in orde is; uw pompje, uw reddingsmiddelen, uw ver lichting, uw kaarten, enz. Vooral in het begin van het seizoen, als er nog niet veel zeilers op het meer zijn, stelt u op de hoogte van de weersvoorspelling en bij enige wind, doe uw zwemvesten om. Beter blo Jan, dan do Jan. En begeef u niet te ver weg van een goed oppert je. Het kan hier op die grote waterplassen behoorlijk spoken. Respecteer uw medemensen, maak geen over bodig lawaai, vooral wanneer u binnenligt of afgemeerd langs de openbare steigers. Indien u gaat zwemmen, duik niet plomp verloren in het water, maar overtuig u van de diepte. Zoals gezegd, wij hopen op veel zonneschijn. Ga niet onmiddellijk met uw tere blanke huid direct voor uren in de zon zitten. Bruin is misschien mooi, maar doe het met verstand. Vooral: let op uw jonge kinderen. Het afgelopen jaar is gebleken, dat veel ver wondingen aan voeten voorkomt door gebro ken glaswerk. Kijk uit waar u loopt, of nog beter draag sandalen of gympies. Dus gooi ook geen glaswerk weg, maar ruim het op en gooi het in de vuilnisemmers. Vergeet nooit dat u niet de enige bent, die van de recreatieterreinen gebruik maakt. Dat met u nog vele anderen zijn en dat er na u nog vele meer komen. Zorg dus, dat u geen rommel maakt, ja zelfs mee helpt, door rommel door anderen achter gelaten, op te ruimen. Wij hebben in Neder land niet veel recreatiegebieden, laten wij de weinige die wij hebben goed beheren. Laat mij eindigen met u allen een fijne vakantie toe te wensen en tot ziens in Zeeland. Van de Graaf.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 3