Nieuwe watersportfaciliteiten aan het Veerse Meer Een gezicht op de vlotbrug aan het Antwerpse Steen, waar de Flandriaboten meren. Foto: Ovide Maas, Antwerpen. 1, 8, 15 en 23 augustus. De prijs voor deze tochten bedraagt 850 fr., eetmaaltijden aan boord inbegrepen. De tochten Antwerpen - Middelburg gaan door op 15 en 22 juli en op 17 augustus tegen de prijs van insgelijks 950 fr. Naar Veere wordt gevaren op 21, 23, 27 en 30 juli en 25 augustus tegen de prijs van 950 fr. en op 16 juli tegen de prijs van 1.250 fr., champagneverbruik in begrepen. Voor nadere inlichtingen kan men steeds terecht bij de Rederij Flandria op het Steen plein te Antwerpen, Tel. 33.49.27, waar graag verdere informatie wordt verstrekt over alle boottochten, grote en kleine. Want met Pinksteren lichten de schepen van de Flandriavloot weer het anker en in de twee maanden die de grote vakantie telt, zullen de ranke boten van de Flandria vloot weer dagelijks in de Zeeuwse havens en haventjes komen meren onder hun gele Flandriavlaggen. Want het zal dan weer volop zomer zijn, tijd waarin de Schelde- lievende Sinjoren en andere bewoners van het Vlaamse of Waalse land weer met dui zenden de Flandriaboten zullen komen vul len om als gelegenheidsrobben Wester- en Oosterschelde te komen verkennen. Het zal er dan weer jolig en ontspannen aan toe gaan en de geur van de Schelde in de omgeving van Antwerpen zal er zelfs met een blij gemoed weerom worden bijgenomen. Want wanneer 's ochtends in de vroegte de Flandriaboten vertrekken, lokt in de verte toch het aantrekkelijke Zeeland, dat door zovelen graag eens als dagjesdoel ge kozen wordt op een vrije zomervakantiedag. Daar kan men op de rederij Flandria van meespreken, waar jaar in jaar uit de belangstelling voor de grote Scheldetochten even groot blijft. Want bootje varen heeft Tijdens de afgelopen winter is de voor malige werkhaven Oostwatering tussen Veere en de Veerse Dam reeds jaren in gebruik als jachthaven het toneel geweest van bouwactiviteiten op grote schaal Na het slaan van de eerste paal door burgemeester Hack van Veere kwamen in luttele weken betonfundaties tot stand, werden in enkele maanden loodsen, gebouwen en steigers gebouwd en rond Pinksteren zal Jachtwerf „Oostwatering" in bedrijf zijn. Van de 175 ter beschikking gekomen ligplaatsen zijn er nog enige ter beschikking, vnl. voor grotere pleziervaartuigen. El' komt een pompstation aan het water voor benzine, super, mengsmering en dieselbrandstof, voorts een botenlift met 25 ton capaciteit en een giek voor boten tot plm. 1,5 ton gewicht. Trailcrhelling, winterbergingloodsen, wa- tersportwinkel, toiletgebouwen, wasserette, restaurant, parkeerruimte, verhuurmogelijk- men in Antwerpen in het bijzonder en in België over het algemeen steeds graag gedaan. Vandaar het sukses van de Schelde. Van daar het sukses van de Zeeuwse wateren. Arthur Deceunynck. heid van zeilboten: dit zijn de belangrijkste faciliteiten waarmee „Oostwatering" zal gaan bijdragen aan de watersport. „Oostwatering" wordt tevens hoofddealer voor Evinrude buitenboordmotoren (zeer uitgebreide werkplaats), zo ook voor de Waterland motorkruisers (het gehele pro gramma), voor Skibsplast boten, Atlanta trailers en boten, voor Zaadnoordijk zeil jachten, voor Surfix en Efsix boten in het kleinere genre. De winkel gaat verkopen: Terhi boten, Sikkens lakken, Veneziani on derwaterverven, Bakelitt fenders, Hye Tuf- nol blokken, RWO en Ermat boot- en dek- beslag, Lankhorst touw, Kolibri boten en de Oyster 16 visboot voor ruw water. Verzekeringen kunnen worden afgesloten, bij verkoop wordt bemiddeld: het restau rant wordt ongetwijfeld een aantrekkelijk punt voor hen die na een vaardag het kombuis aan boord toch liever ongebruikt willen laten. 12

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 12