Recreatiecentrum „Aquadelta' Historisch onderkomen voor Zierikzeese watersportvereniging Bruinisse. Het recreatiecentrum „Aqua delta" te Bruinisse is in een belangrijke fase van haar ontwikkeling gekomen. Op dinsdag 22 juni sloeg de heer A. L. van Geesbergen, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland de eerste paal voor een va kantiebungalowpark van 275 woningen. Met de bouw hiervan is een belangrijke aanzet gegeven tot de realisering van de le fase van het binnendijkse gedeelte van het recreatiecentrum. De eerste fase van het 140 ha grote ge bied dat projektontwikkelingsmij. „Wilma" uit Weert in exploitatie heeft zal midden 197S in zijn totaliteit gerealiseerd zijn. Buiten de reeds voor het tweede seizoen in gebruik zijnde jachthaven en haar akkom- modatie, bestaat deze eerste fase uit: het nu reeds gerealiseerde caravanpark, de 275 vakantiebungalows, een aantal vrijstaande bungalows; een centrumgebied met appar tementen, winkels en horeca-voorzieningen en een groot aantal dagrecreatieve voor zieningen. Als dit alles klaar is, zal er ongeveer 55 miljoen zijn geïnvesteerd. De 275 vakantiebungalows zullen mei 1977 gereed zijn. 250 woningen zijn gelegen in het deelgebied „De Kreek" en 69 wo ningen zijn bestemd voor de verkoop, met prijzen die variëren van 70.000,— tot 81.000,—. De overige 181 woningen zijn bestemd voor de verhuur en zullen in eigen beheer worden geëxploiteerd door Aquadelta De verhuurprijzen zullen in het hoog seizoen van 1977 ongeveer 575,— per week bedragen. Alle woningen in „De Kreek" worden gebouwd in groepjes van max. 9 stuks, die aaneengeschakeld zijn. Onderling verspringen ze, waardoor bij elke woning een beschut terras ontstaat en gemeenschappelijke muren tot een minimum worden gereduceerd. De bebouwingsdichtheid in dit gebied is gering, hetgeen mogelijkheden heeft gescha pen om grote waterpartijen, heuveltjes en groenvoorzieningen in te ontwerpen. Er komen 3 verschillende typen woningen. De types A en B hebben een woonopper- vlakte van 55 m2, 2 slaapkamers en zijn ingericht voor het verblijf van 6 personen. Type C heeft een woonoppervlakte van 71 m2 en telt 3 slaapkamers. De verhuurwoningen worden o.m. met stoffering, meubilair, kleurentelevisie, open haard, plavuizen, etc., zeer luxueus ingericht. T.b.v. de veiligheid binnen de clusters, worden de parkeervoorzieningen voor iedere groep apart centraal gesitueerd. De andere 25 woningen zijn vrijstaand en liggen in deelplan „Hoogerwerf" in welk gebied ook nog 65 bouwterreinen liggen, waarop recreatiewoningen gebouwd mogen worden onder eigen archilektuur. De dagrecreatie. Vooruitlopend op de komst van de binnen dijkse verblijfsrecreatie zijn er al een groot aantal dagrecreatieve voorzieningen gereed gekomen. Men wil in een zo vroeg mogelijk stadium de ontspanningsbehoeften van de mensen kunnen bevredigen. Zo zijn er al een grote moderne manege, een kinderboerderij, een speeltuin, een roei en kanovijver, zwemvoorzieningen en trap velden, een midgetgolfbaan en tennisbanen. Bij het gereedkomen van de vakantiebun galows zal er ook een overdekt zwembad gerealiseerd zijn. Met de bouw hiervan zal dit jaar nog worden begonnen. Het caravanpark „Onze Hoeve" is dit jaar voor het eerst in gebruik. Daartoe werd een terrein geschikt gemaakt gesitueerd rondom de voormalige boerderij „Nooit Gedacht". Er kunnen 359 caravans staan, t.w. 269 sta-caravans en 90 toercaravans. De kavels zijn ruim 150 m2 groot en zijn te koop voor 17.000,De voormalige landbouwschuur werd verbouwd tot een gezellige kantine. Een openlucht zwembas sin op het erf is alleen toegankelijk voor bewoners van het caravanpark. De Watersportvereniging Zierikzee kon op vrijdag 28 mei de viering van het 15- jarig jubileum kombincren met een al even feestelijke opening van een nieuwe lokaliteit voor de club. Een uniek onderkomen mag worden vast gesteld, want de W.S.V. Zierikzee kon zijn intrek nemen in de Zuidhavenpoort. De naam zegt het al, een historisch monument pal aan de haven, met het Maritiem Mu seum, gevestigd in de Noordhavenpoort, naast de deur. Het oorspronkelijk 14e eeuwse gebouw, dat in de 18e eeuw gedeelte lijk werd ver bouwd, kreeg na de meest recente res- Het nieuwe clubhuis van W.S.V. Zierikzee: de Zuidhavenpoort. Foto: Johan Berrevoets, Zierikzee. 19

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 19