honderdvijftig leerlingen en daar komen er in het seizoen dan nog heel wat bij. Plus de liefhebbers voor een ritje. De heer Van der Graaf: „Wanneer er nieuwe leerlingen komen, vragen we altijd of het maar voor een paar lessen is. Je hebt wel eens mensen, die een paard gekocht hebben en dan zo'n lesje of vijf willen hebben. Dan zeg ik: nooit aan beginnen. Je kunt in een paar lessen geen paard leren rijden. Wanneer ik daar aan begon, haalde ik m'n eigen manege omlaag. We geven wel de nieuwe leerlingen de eerste vier lessen hetzelfde paard. Later krijgen ze een ander paard. Het is niet goed, wanneer een ruiter steeds dat ene paard berijdt. Dan leert hij geen paard rijden en kan hij, wanneer hij eens ergens anders een ritje wil gaan maken, niet vooruit." In de manege is het intussen drukker geworden. Er draaft een pony rondjes, omdat hij moet herstellen van een been verwonding en een ruiter krijgt het con signe geen zweep mee naar buiten te nemen. Daar kan het paard niet tegen. Ze kennen van elk paard iedere eigenschap in manege „De Korenzolder". En de paarden weten wat van hen verwacht wordt. Mevrouw Van der Graaf, die tussen de bedrijven door alsmaar meer foto's van hoe het vroeger was en nu is en kranten knipsels, aansleept vertelt: „Een manege- paard is iets aparts. Ook al heb je een prima paard en je gebruikt het in de manege, dan wordt het een manegepaard." Haar man geeft er een definitie van: „Een manegepaard gehoorzaamt, het kent zijn rondjes, weet wat er verwacht wordt. Toch heeft ieder paard iets waar het sterk in is. Zo zijn er paarden voor gevorderden en beginners geschikt." Ze hebben ze zelf de poëtische namen gegeven en in de riante behuizing in de voormalige stallen van de boerderij, zijn die namen terug te vinden. Bij de box. Er is ruimte genoeg: voor manege- en logeer- paarden daar in Bruinisse. „De Korenzolder" is dan ook niet voor niets de grootste manege op het eiland en de enige met een binnenmanege. Vlak bij veel ander vertier. Het is maar dat u het weet. Ineke van Loon. duizend bloemen bezoeken tot op de bodem uitpuren voor één druppel honing en die dan gonzend als een kostbare schat korfwaarts dragen o bij o niet beter wetende blijsnorrende bij duizend maal duizend zomaar verdwenen zomerbloemen die niet meer langs de wegen staan puren uit mij meer dan één druppel traan mirja muurling Horizontaal: 1. Door deze drank raakt men aan lager wal (8). 8. Deze vruchten zijn matineus (14). 9. Ongeboren goed (6). 10. 65+ fruit (6). 12. Geletterd volk (8). 13. Hoeveelheid lectuur met niveau verschil (6). 14. Kom met durf! (10). 16. Deze vrucht kan slapeloosheid ver wekken (4). 19. Deze serie schoten brengen geen verdriet (10). 22. Hoort bij kussen (3). 23. Creatieve gronden (6). 24. Oogluikend dichthouden (8). Verticaal: 2. In dit dier komt een bepaald cijfer niet veel voor (7). 3. Ongezellig pand (8). 4. Logische ligplaats (4). 5. Wie steelt wordt hierin opgeborgen (8). 6. Deze wond loopt scheef (4). 7. Potige plant (9). 8. Slechte vrienden (10). 11. Deze spoed is bijna goed (8). 15. Klonk als een klok (6). 17. Goed als het werk af is (6). 18. Zinnetje (6). 20. Het begin van de 100.000 (4). 21. Snel vaartuig (4). De oplossing wordt bekend gemaakt in de volgende „Zeeland Magazine". OPLOSSING CRYPTOGRAM. Horizontaal: 5. Schrijnwerker - 7. Holster - 10. Minimum 12. Hark - 13. Ongepast - 14. Dop - 15. Peren - 16. Tam-tam - 18. Eethuis - 19. Er 21. Meden - 22. Eerlang. Verticaal: 1. Esje - 2. Bijknippen - 3. Krul - 4. Kroeskop - 6. Haringvreter - 7. Huisbaas 8. Om - 9. Standaard - 11. Loopkever - 16. Tien - 17. Teer - 20. Knop. Een deel van de manege-oppervlakte rondom de Korenzolder te Bruinisse. 28

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 28