Groot Amusementspark in Renesse Foto: Johan Berrevoets, Zierikzee. Interieurfoto van het nieuwe funhouse te Renesse. Renesse De toerist, die op regenach tige dagen met zijn ziel onder zijn arm door Schouwens' westhoek loopt, kan die „ziel" nu comfortabel gaan amuseren in het grote amusementspark dat in juni in Renesse werd geopend. De firma Rijstenbil en Zn. en Loontjes automaten b.v. lieten in eendrachtige sa menwerking het al bestaande gebouw aan de Hoogezoom 180182 uitbreiden en dat betekent, dat daar nu naast de al bestaande horecagelegenheden, een enorm „funhouse", een bowling- en biljartcentrum en een bistro zijn bijgekomen. „Funhouse" is de benaming voor een zes honderd vierkante meter grote comfortabel ingerichte ruimte, waarin ongeveer 120 automaten, of liever gezegd: amusements toestellen, een plaatsje hebben gevonden. Er is voor iedereen wat: de gewone flipper kasten, maar ook verkeersbehendigheids- spellen en televisie-spelen, voetbaltafels, bowlingbanen en miniscooters. „Geen gok tent", aldus burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen, die met het door knippen van een lint het nieuwe funhouse opende, „maar een amusementscentrum, waarin je geen geld kunt winnen." Renesse had trouwens al een funhouse, maar dat was na zes jaar aan vernieuwing en vergroting toe. Met deze zeshonderd vierkante meter is het ook nog niet afge lopen. Het is de bedoeling dat ook de vierhonderd vierkante meter sousterrain er nog bij worden getrokken. Dat zal dan eind dit jaar moeten gebeuren. Dat sousterrain was al klaar geweest, wanneer er niet plot seling technische moeilijkheden waren ont staan met tegendruk, die de plaatselijke brandweer heeft helpen oplossen, door de kelderruimte eenvoudig met water te vullen. De aannemerscombinatie Burghout-Dessing hoopt dat allemaal binnenkort geklaard te hebben. Voor Loontjes automaten b.v. betekent de opening van het Funhouse in Renesse een prachtige schakel in de ketting bedrijven langs de Zeeuwse kust: Vlissingen, Valke- nisse, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Ouddorp, Hellevoetssluis en Haamstede hebben eveneens dergelijke amusements hallen van Loontjes. Voor burgemeester Everwijn stond op donderdag 17 juni nog meer werk op het programma. In het bowlingcentrum boven het funhouse wachtten vier bowlingbanen, die voldoen aan de internationale eisen, erop door hem geopend te worden. Dat deed hij met een prachtige worp, die negen van de tien kegels plat deed gaan. Het bowlingcentrum zal ongetwijfeld ook in de wintermaanden voor inwoners en bezoekers een welkome aanvulling van de mogelijk heden voor vrijetijdsbesteding zijn en het werd dan ook enthousiast bekeken door de vele bezoekers. Naast de bowlingbanen heeft de firma Rijstenbil een biljartzaal geopend, waarin vijf kleine biljarten en een grote de lief hebber van deze sport zeker zullen doen watertanden. Voor de inwendige mens is er dan ook nog bistro „Le Rabot", sfeervol ingericht, in de nabijheid van beide andere zalen, waarin ook een bar en zitjes een plaats vonden. Ineke van Loon. 31

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 31