OVERMEN De afgelopen dagen heb ik veel naar de televisie gekeken, de Olympische Spelen. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik erg genoten heb van wat op het scherm verscheen. Wat een prestaties worden daar geleverd. Onbegrijpelijk, en dan vraag je je soms af, is het wel nodig, wordt de wereld er beter van dat een record met zoveel honderdsten van een seconde verbeterd is. Indertijd werd beweerd, dat de Spelen alleen zijn voor amateurs en dat meedoen belang rijker was dan winnen. Maar vergeet dat laatste maar. Bij vele deelnemers is het dui delijk dat winnen alles is, ter grotere glorie van het land waarvoor zij uitkomen. Het geheel maakt op mij een chauvinistische indruk. Gedurende de vrije tijd mag er mis schien wel wat verbroedering zijn, maar tij dens de wedstrijden wordt er gestreden met alle toegestane en niet toegestane middelen. Heeft dit nog iets met sportiviteit te maken? Ik weet het niet. En dan de kolossale uitgaven om dit alles te organiseren en de stadions en andere gebou wen te bouwen. Het is slechts voor rijke lan den mogelijk om dit te organiseren. Zoals het ook alleen voor welvarende landen mogelijk is om met grote afvaardiging deel te nemen. Ik vraag mij af: Heeft het nog enige nut deze Spelen op deze geldvretende manier te organiseren. Moet men niet alles wat een voudiger doen en de aandacht meer op de sportiviteit vestigen. Zelfs de politiek spreekt mee en wat dit nu met sport te maken heeft, is mij niet duidelijk. Iets heel anders. Onze regering is met verlof en ik hoop, dat zij goed rusten en vol goede moed en gezond verstand terugkomen om door te gaan met vooruitschuiven en goede geen beslissingen te maken. Dat vooruitschuiven is vaak niet zo erg. Moet nu alles direct opgelost worden? Ja, ik vraag mij af, kan alles direct opgelost worden? Een bekend gezegde is: De tijd lost veel op. En overhaast te werk gaan, kan soms meer ellende dan goed veroorzaken. Waarde lezers, de komende weken nog veel mooi weer en rustig ook zelf wat overpein zingen plegen op het eigen vlak. En dan vol goede moed de maanden door worstelen, tot de volgende rustperiode. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 3