Nautic Shop Boutique Zeehengelaars op Westerschelde praten met Loodswezen en Rijkspolitie te water t.b.v. VAARAANWIJZINGEN sportvissers in het Oostgat Motel ,De Walvis', ïronwenpolder (gem. ïeere) Verhuur van zéér comfortabele en modern ingerichte appar tementen. Voorzien van c.v., warm en koud water, luxe keuken met koelkast en elektr. koken. Gelegen bij Veerse Meer en Noordzeestrand. Eigen parkeer plaats. Reduktie in voor- en naseizoen. Ook weekends. Inlichtingen en prospectus: Dhr. J. Verlinde, Elzenoordlaan 8 te Vrouwenpolder (gem. Veere), Telefoon 01189 - 17 89. A.N.W.B. BONDSVAKANTIE-OORD. Verkoop van: VILMA 36 SEAMASTER. Dealer: NAUTIC RING. Zomer- en winterstalling. Reparatie. Onderhoud aan boot en motor. Hellingen tot 50 ton. Hoofdagent Zeeland van Bukh-dieselmotoren. JACHTWERF VEERE B.V. (7 dagen per week geopend) VEERE VEERSE MEER TELEFOON 01181 - 5 51* Westkapelle. De Directie Loodswezen in Vlissingen heeft op verzoek van de boot- vissers-zeehengelclub op de campings aan de Joossesweg in Westkapelle een aantal richtlijnen voor sportvissers in het Oostgat opgesteld. Deze vaaraanwijzingen zijn van groot belang om de bootvissende hengelaars te vertellen, waar de grens ligt (vanaf de Walchercnse stranden) om te ankeren. Het afgelopen jaar is er een toenemend aantal klachten van de scheepvaart en het Loodswezen over sportvissers, die domweg in het vaarwater ankeren. Of badgasten, die met rubberbootjes, zeilbootjes en zelfs luchtbedden, te ver de zee opgaan. De zeehengelclub van de camping „West kapelle" van de heer Huibregtse jr. heeft in overleg met de Provinciale VW besloten, alle campings langs de kust van de vaar aanwijzingen op de hoogte te brengen. De laatste 2 jaar is het aantal visbootjes, dat vanaf de stranden van Vlissingen tot Westkapelle opereert, sterk toegenomen. Er zijn al enkele honderden bootvissers, die in de vrije weekeinden en vakanties vanaf de stranden hun visbootjes te water bren gen. Er zijn verschillende verbalen door de rijkspolitie te water gemaakt tegen sport vissers, die te ver in het vaarwater lagen en de scheepvaart belemmerden. In de meeste gevallen riep de loods op een schip, die zich ergerde aan het optreden van sportvissers of badgasten, de rijks politie te water te hulp. De moeilijkheid was alleen, dat de rijkspolitie ook niet precies kon vertellen, waar nog veilig be zijden het vaarwater geankerd kon worden en waar niet. Wettelijk ligt die zaak erg ingewikkeld. De wet of reglementen zijn niet duidelijk op dat punt. Om een einde aan de willekeur te maken, dat de één op 200 meter uit het strand en de ander op veel minder afstand uit de wal „gepakt" wordt, hebben de sport vissers na de toenemende klachten van het Loodswezen, om duidelijke richtlijnen ge vraagd. De sportvissers hebben zich bereid verklaard alle medewerking aan een op lossing van dit veiligheidsprobleem te ge ven, in de hoop, dat Loodswezen en rijks politie ook begrip voor de stekkies van de zeehengelaars hebben. In grote lijnen zijn de sportvissers het beslist wel eens met het Loodswezen over de richtlijnen en veilig heids-aanwijzingen, die beschikbaar zijn ge komen. Er is alleen een beroep op Loodswezen en rijkspolitie te water gedaan, nog eens precies te bekijken of de grenzen voor het ankeren tot 25 meter uit de paalhoofden ter hoogte van Zoutelande niet belangrijk ruimer genomen kunnen worden. De sport vissers menen, dat het vaarwater hier veel meer ruimte biedt, dan bij Westkapelle, Vlissingen of het kustgebied van Dishoek. Het gebied voor Zoutelande is een belang- Op verzoek van de sportvisserij hebben samenstellers, de heren Bout, adjudant Rijkspolitic te water; Van Marion, inspec teur II Loodswezen, enz. en Van Es, zee- loods I, Loodswezen, enz. zich gebogen over deze problematiek en zijn daarbij ge komen tot de volgende aanwijzingen c.q. gedragsregels. Uitdrukkelijk willen zij hierbij stellen, dat eventuele afwijkingen, c.q. aanvullingen altijd tot de mogelijkheden blijven behoren, e.e.a. ter beoordeling van de patrouillerende Rijkspolitie te water. 1. Het te beschouwen gebied loopt van Vlissingen (Roeiershoofd) tot Westkapelle (Noorderhoofd). In dit gebied is van kracht het BAR (binnen aanvaringsreglement). Voor ons hier van belang artikel 49, hetgeen verbiedt om in het vaarwater ten anker te komen, maar dit bij voorkeur te doen langs de rijke hengelstek, omdat daar 's winters grote kabeljauw en schol en 's zomers mooie paling en tong en schol wordt gevangen. De Directie Loodswezen en de rijkspolitie te water gaan nu dus nog bekijken of er ter hoogte van Zoutelande geen detailkaart kan worden gemaakt, waarop precies de lijn is aangegeven, waar wel en niet meer ge ankerd kan worden dcor sportvissers. De visclub van de camping „Westkapelle" heeft het Loodswezen de suggestie gedaan ook ter wille van de veiligheid van de gewone badgasten in opblaasbootjes, enz., desnoods één of twee kleine waarschuwings boeien te leggen. Voor de sportvissers kan dit de uiterste grens van het ankeren aan geven en voor de badgasten, die met di verse soorten rubberbootjes en zelfs lucht bedden varen, beslist niet verder de vaar geul van het Oostgat te naderen. De sportvissers hopen nu, dat ze in hun aktie de veiligheid van de scheepvaart (en zichzelf) veilig te stellen, ook een beetje begrip voor hun vrije-tijdsbesteding en sport krijgen. Cor van Heugten. zijde van het vaarwater. Voor de sport vissers zouden we de laatste zinsnede wil len verwoorden met: „buiten het vaarwater" Tevens geldt in de Sardijngeul nog het zgn. BAW, dit is een aanvulling op het BAR. (BAW Bijzonder Aanvaringsregle ment Westerschelde). Van belang is hier art. 5 sub V waarin wordt bepaald, dat vaartuigen kleiner dan 20 ton (van 2,83 m2) ruimte moeten geven aan alle zeeschepen groter dan 20 ton. 2. Uitrusting en wenken. Hiervoor willen wij nadrukkelijk verwij zen naar de folder „Veilig varen in Zee land". 3. Het te beschouwen gebied willen we onderverdelen in de volgende stukken, waar bij we in eerste instantie uitgaan van de Walcherse wal (zie kaartje). a. Roeiershoofd Nolle. Persé niet vissen of ankeren tussen 15

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 15