TEM K Wat een zomer is het geweest; wat een zon; wat hebben een hoop mensen genoten van de Zeeuwse recreatiegebieden. Wij hier in Zeeland zijn ook dankbaar dat u geweest bent, want laten wij eerlijk zijn, uw komst hier heeft velen een goede boterham verschaft. Het was heel druk en deze drukte is soms een overbelasting voor de natuur. Nog te veel gasten zijn slordig met hun vuil. Vooral plastic, dat men overal, zowel te land als op het water, aantreft. Deze rommel rot niet en is een blijvende vervuiling. Daarom het volgend jaar: deponeer dit in de daarvoor bestemde zakken. Help mee de natuur in stand te houden. Wij mensen zijn zo gemakkelijk. Iedere wet of verordening is voor ieder ander mens, maar niet voor onszelf. Op onze recreatie wateren hebben wij nogal veel last van zei lers die bakens, lichte boomstammetjes, als meerpalen gebruiken. Van zwemmers, die deze staken als katapult gebruiken. Het is wel leuk, maar zij breken en de volgende gebruiker van het gebied loopt omhoog. Niet zo erg, maar ook niet zo leuk. Bovendien moeten zij vervangen worden en dat kost geld. Dus voor het volgende seizoen: Help mede. Ja, wij mensen zijn rare dieren. Wij hebben verstand, kunnen lezen, schrijven en denken. Tenminste dat wordt algemeen aangenomen. Soms in de praktijk vraag je je af, is dit echt zo. Borden met verboden dit of dat, of niet sneller dan. En het doet er niet toe hoe groot je de letters maakt, worden met onbegrip gelezen en daarna gewoon gene geerd. Het ontbreekt ons aan zelfdiscipline en een verantwoordelijksheidsgevoel ten op zichte van de samenleving. Er heerst op het ogenblik een groot egoïsme. Wij zien het met de economie. Bezuinigt moet er worden, maar dan niet in mijn straatje. Wij helpen elkaar vaak, maar nog vaker van de wal in de sloot. Wij gaan nu de tijd tegemoet van koude dagen en lange avonden. Praat er thuis eens over in het gezin, samen met vrienden of kennissen. Per slot van rekening leven wij allen op deze aarde en aan ons is het om het een leefbare aarde te houden. Het gehele jaar door en ook in de vakantie als u op een stukje aarde vertoeft, dat een eind van uw huis ligt en waar u zich niet zo direkt bij betrokken voelt. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 3