Waarde lezers Misschien heeft u het gezien. Deze uitgave van het Zeeland Magazine heeft het nummer 50. Klein begonnen als de Veerse Meer Gids, daarna herdoopt in Zeeland Magazine, hebben wij in de afgelopen jaren getracht u wat te vertellen over Zeeland. De gewoonten en ge bruiken, de geschiedenis en de kunst, enz. En wij hopen dat u elke keer als het Magazine door uw brievenbus valt, u het vol verwach ting openslaat en het met veel plezier en interesse leest. Wij beloven u dat wij ons best zullen blijven doen om de inhoud niet alleen op het zelfde peil te houden, maar ook zo gevarieerd mogelijk te houden. Laatst las ik in de krant, dat onze justitie wat bedrijfsblind was geworden; ik zou haast zeggen hardstikke blind. Zoiets kan ook ons overkomen en ook dan verdwijnen wij. Maar beste lezers, ik weet dat u ons voordat het zover is, menige sug gestie zal doen voor artikels of serie artikels, die als het mogelijk is, dan wij voor u zullen produceren. Het jaar 1976 loopt ten einde en te doen gebruikelijk eens een kleine terugblik. Om te beginnen was het een prachtige zomer, volop zonneschijn en voor de vakantiegangers ideaal weer. En ik weet het zeker, dat allen die Zeeland bezocht hebben, genoten hebben van wat hier aan natuur geboden wordt. Verder was 1976 net zo'n jaar als vele ervoor. Ups en downs. Momenteel zitten wij in een periode, die economisch wat moeilijk loopt. Maar als u de geschiedenis bekijkt, zult u zien, dat het altijd zo is geweest. Het éne moment juichen en daarna huilen. En zo gaat het maar door. Ook uit deze economische teruggang zullen wij wel weer komen. Vergeet niet, dat door deze moeilijkheden zwakke plekken uit onze economie gesneden worden en dat wij uit eindelijk er weer sterker uitkomen. Ik weet het wel, voor vele mensen is deze tijd niet zo gemakkelijk, maar het leven is hard en wreed. En als ik de situatie nu vergelijk met de jaren '30, zijn de voorzie ningen veel en veel beter. Over enige weken vieren wij Kerst en ik wens u, lezers, met uw familie prettige dagen in gepaste vreugde en vrede. Denk er om, om af en toe een hapje te laten staan. Mijn ge wicht neemt, ondanks alle goede plannen, toch altijd wat toe, dat dan de volgende Kerst er af is. U ziet, ook hier de vaste cyclus. Daarna oud en nieuw met de goede voor nemens voor 1977. Vriendelijk tegen anderen, niet zoveel rotzooi maken op de stranden en andere recreatieterreinen, niet zo met de schouders werken. Maar ach, wat komt daar in '77 van terecht, bitter weinig. De mens is nog altijd lichtelijk egoïstisch. Beste lezers, fijne feestdagen en een voor spoedig 1977. Tot ziens. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1976 | | pagina 3