Zeeland Magazine* voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER Bij de voorpagina10e jaargang no. 53 Orgel van de Ned. Herv. Kerk te Baarland MEI 1977 Twee-maandelijks tijdschift met actuali teiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie Druk en uitgave Drukkerij Markusse Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 3 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Giro van de bank: 365567 Hoofdredacteur J. W. van de Graaf, Vlissingen Advertenties Postbus 1, Wissenkerke Voor Schouwen-Duiveland en de Zuid- Hollandse eilanden C. de Goederen, Burgh-Haamstede, Telefoon 01115 - 19 93 Abonnementen Nederland en buitenland 18,per jaar Losse nummers 3,00 Medewerkers J. P. van den Broecke, Veere Joris van Hoedekenskerke Ineke van Loon, Zierikzee H. Knol, Wissenkerke Waterschap Walcheren Mirja Muurling, Zeist N. Veldhuis, Vlissingen. Cor van Heugten, Eindhoven Ing. J. T. H. C, Schepman, Vlissingen Foto's Johan Berrevoets, Zierikzee Joris van Hoedekenskerke Back, Vlissingen A. van Wijngen Foto voorpagina Johan Berrevoets, Zierikzee Gehele of gedeeltelijke overname van arti kelen is slechts mogelijk na schriftelijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs Voortzetting van de Veerse Meer Gids 9 Waarde lezers pag- 3 Orgel in de Ned. Herv. Kerk te Baarland pag. 5 Verklaring Waterschap Walcheren pag. 8 Wim van Boven uit Kloetinge, cornettist bij de Amsterdamse Politiekapel pag- 9 Hoe Staats-Vlaanderen ontstond en later bij Zeeland kwam pag- 10 Poëzie pag. 10 Evenementen pag. 11 Van stoute ministers, een nijdige gedeputeerde, hobby-boeren, terecht boze Vlamingen en Oosterschelde-vijanden pag. 13 Het Stedelijk Museum te Vlissingen pag. 15 Cryptogram pag. 19 Met eigen ogen geschoten (XI) pag. 19 In 1976 verdronken weer 12 sportvissers pag. 20 Uit vervlogen tijd pag. 21 Vervoer uit grootmoeders tijd in Karrenmuseum Kiekenhoeve', Essen pag. 24 Zeebaars, een sportvis apart pag. 25 Technische Bibliotheek te Vlissingen pag. 29 2

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1977 | | pagina 2