Organist Elk gedeelte in de Basiliek levert prettige verrassingen op in de vorm van eeuwenoude kunststukken. Cantor-organist van de Basiliek Hulst de heer Jo Ivens. Klerk, Haarlem; 9 september: Louis Toe bosch, Tilburg en 23 september: Jo Ivens, Hulst en Aafje Heijnis, Blaricum. Ineke van Loon. Geraadpleegd: Historische orgels in Zeeland, Schouwen- Duiveland, Triolen en Zeeuws-Vlaanderen door drs. J. H. Kluiver. De St. Willibrordusbasiliek te Hulst door P. J. Brand. Hulst Jo Ivens, organist van de basiliek in Hulst, werd in Hulst ge boren in 1927. Na de middelbare school ging hij muziek studeren, waarvoor zijn interesse al heel jong bleek. (Op 5-jarige leeftijd zat hij al aan de piano; op 9-jarige leeftijd achter het orgel). Erg jong ook speel de hij al bij bepaalde diensten in de basiliek. Zijn verdere muzikale vorming begon hij met het eind diploma te behalen van het Tilburgs conservatorium (voor kerkmuziek en orgel). Na zijn militaire dienstplicht vervuld te hebben, studeerde hij verder schoolmuziek en koordirectie aan het Rotterdams Conservatorium, waarna hij verder ging met orkest directie. Hij studeerde eerst bij Piet Ketting en later aan conservatoria te Venetië en Peugia en ook via cursussen van de NOS. Pianistiek werd hij vooral gevormd door de bekende Belgische piano pedagoog Eugène Traey, wat resul teerde in het solistendiploma. Op het ogenblik is Jo Ivens dirigent organist aan de basiliek in Hulst en leraar schoolmuziek aan het Jan- senius-lyceum en het Zeldenrust- college te Terneuzen. Als dirigent is hij werkzaam met het Hulster Ge- meng Koor (wat hij oprichtte), waar mee hij een tiental grammofoonpla ten maakte en in de twintig jaren van haar bestaan veel concerten gaf. Ook veel radio-concerten en verschil lende malen tv-concerten. Op 29 oktober aanstaande zal in het kader van het twintig jarig be staan van het Hulster Gemengd Koor een jubileum-concert worden gege ven in de basiliek, met medewerking van het gewestelijk orkest voor Zuid-Holland en vier solisten. Verder is Jo Ivens dirigent van het Residentiekoor te Den Haag, het oratoriumkoor te Middelburg en het Toonkunstkoor te Breda, waarmee hij jaarlijks vele concerten geeft. De laatste jaren zijn veel koor werkjes van de hand van Jo Ivens uitgegeven, voornamelijk voor ge mengde koren.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1977 | | pagina 8