Waarde lezers Wij zitten wederom midden in het seizoen, het weer is goed en een ieder geniet van zijn vakantie. Dit jaar is de zomer laat begonnen en de drukte aanmerkelijk minder dan vorige jaren. Maar dan moeten wij niet vergeten, dat de afgelopen twee seizoenen uitzonderlijk goed en warm waren en in ons land kun je niet verwachten dat het ieder jaar een extreme zomer zal zijn. Ik kom nu weer met mijn gebruikelijke ver zoeken: wees voorzichtig met de recreatie wateren en terreinen; ruim uw afval op en deponeer het in de daarvoor bestaande afval- plaatsen. Wij zijn een klein land met veel mensen, die veel rommel veroorzaken en de ons ter beschikking staande recreatieterreinen zijn o zo kwetsbaar. Dus afgesproken: wees er voorzichtig mee. Nu wij eens lekker doen wat wij willen en nieuwe energie opbouwen voor de komende elf maanden, is het tijd om eens na te den ken wat wij willen voor die komende maan den. Nog steeds geen definitieve beslissing over de Oosterschelde en over de vaste oever verbinding Westerschelde. Als er nog even gewacht wordt, komt men tot de ontdekking dat er geen geld meer is, dat geen van beiden doorgaat. Dit is ook een methode van be slissen, maar geen goede. Dus, laat ons hopen op een snelle uitslag, want met deze werk zaamheden is een grote werkgelegenheid gemoeid. Ja, en moeten wij dan nog steeds meer ver dienen, als men ziet dat het potje waaruit dit moet komen, steeds kleiner wordt. Als ik in de krant lees hoeveel auto's er rond rijden in Nederland en als ik zie hoeveel boten er rondvaren, dan kan ik moeilijk be weren dat men op een houtje bijt. Het lijkt mij, dat voor de komende jaren genoegen moet genomen worden met wat wij hebben, wij moeten niet gulzig zijn. De werkloosheid is een groot probleem. Wan neer de bevolking steeds minder toeneemt, zijn er minder afnemers dan waarvoor ge pland. Met andere woorden: bedrijven pro duceren te veel en velen zullen moeten in krimpen of er mee moeten uitscheiden. Maar zoals altijd, zal nadat wij het dieptepunt ge- passserd zijn, er weer een opleving komen. Alleen niemand weet wanneer dit dieptepunt er is. Ja lezers, alles is niet zo fijn, maar dat moeten wij ons realiseren en alleen geza menlijk is dit op te lossen en ieder moet zijn bijdrage leveren. Ik wens u allen nog vele fijne dagen. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1977 | | pagina 3