Wolphaartsdijk biedt u Voor alle ZEILEN BOEKEN Camping „VEERSE MEER" VIS-SPECIALITEITEN v:* MOSSELEN ^Viking' A.N.W.B. Bondskampeerplaats Gelegen bij watersportcentrum Kinderspeelplaats Gezellige kantine Uniek voor sportvissers en duikers Verhuur van vaste standplaatsen Veerweg 71, Wolphaartsdijk (Zeeland), Telefoon 0119S - 4 23 GELEGENHEID VOOR PARTIJEN BRUILOFTEN VERGADERINGEN Havenweg 2 Wolphaartsdijk Telefoon 01198-4 77 EERSTE ZEEUWSE ZEILSCHOOL Club- en privélessen, zowel intern als extern, o.a. speciale jeugdcur- sus van 12—15 jaar. Cursus Zeeland varen voor ge vorderden aan boord van Noord- zeebotter „De Walvisch". Zandkreekweg 8-9, Tel. 01198-206. Tekst: ing. J. T. H. C. Schepman. Sinds het begin van de contacten tussen het Zeeland Magazine en de Technische Bibliotheek Zeeland in Vlissingen is het de gewoonte om in het novembernummer eens wat boeken te bespreken. Enerzijds kan men dan nog eens lezen wat er afgelopen zomer allemaal goed en fout gegaan is, anderzijds kan men weer nieuwe ideeën opdoen voor het nieuwe seizoen. Allereerst wil ik de aandacht vestigen op een aanwinst in de tijdschriftenhoek. Sinds juli verschijnt het nieuwe tijdschrift „Spiegel der Zeilvaart", uitgave De Boer Maritiem. Het tijdschrift verschijnt zes maal per jaar en nu dan no. 2 voor mij ligt wordt het tijd er eens aandacht aan te schenken. De zeilvaart met nadruk op vaart wordt nauwelijks meer beoefend. Nou ja, zult u zeggen kijk dan eens op onze meren en binnenwateren, daar varen toch genoeg zeilbootjes? Deze zult u niet in dit tijdschrift vinden. Het zijn de geïnte resseerden in de klassieke zeilvaart, die aan hun trekken komen, het zijn degenen die werken aan het behoud van klassieke sche pen die er naar zullen grijpen. Juist omdat die schepen varend bewaard worden, hebben ze voor het nageslacht meer waarde. Hun gedragingen, hun behandeling tijdens het varen, het meren, het schipperen en het wel en wee van zo'n ambacht worden be waard. Velen beleven er hun vreugde aan. Voor velen betekent het een gezonde ont spanning. De oude scheepsambachten blijven be staan. Er bestond behoefte aan een infor matiebron in de vorm van een tijdschrift dat in de toekomst een weerspiegeling wil zijn van de klassieke zeilvaart en stoom vaart, zoals die door enthousiaste liefheb bers tot nieuw leven gewekt is. Als u de medewerkers aan dit tijdschrift leest, dan zult u het met me eens zijn dat er voor de historie en het behoud van de zeilvaart iets tot stand gekomen is. Het is eigenlijk een tijdschrift om zelf een abonnement op te nemen, vooral als men belangstellend deelnemer is aan deze tak van recreatie. Als men er zo nu en dan eens aan wil ruiken, dan is een bezoek aan de Technische Bibliotheek voldoende om het tijdschrift in te zien, te lezen of te reserveren als het uitgeleend is. U heeft dan tevens de mogelijkheid om in onze collectie eens wat rond te snuf felen om te zien of daar iets van uw gading te vinden is op het gebied van de watersport. 't Hoeft natuurlijk niet alleen watersport te zijn want dat is niet het hoofdbestanddeel van de collectie. Varen, schepen, scheeps bouw, scheepshistorie, zeevaart, kortom vele onderwerpen op dit gebied kunt u bij ons vinden. Een andere suggestie is eens te denken aan uw recreatiewoning. Uw veel omstreden tweejle woning. Ook op het gebied van bouw, ontwerp en onderhoud hiervan is veel gepubliceerd. Vervolgens over alles wat daar meer mee verband houdt zoals verwarming, open haarden, verlichting, tuinaanleg, zwemba den zijn boeken verschenen, die eveneens in de collectie van de Technische Biblio theek Zeeland zijn opgenomen. Voor beginners, voor gevorderden, voor degenen die zich zomaar voor hun plezier wat willen oriënteren en voor degene die 10

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1977 | | pagina 10