Waarde ezers Kerstmis en Oud en Nieuw naderen weer en dit is altijd een periode van achteruit kijken wat er gebeurd is en vooruit kijken in de hoop, dat hetzelfde niet meer zal gebeuren. Misschien herinneren wij ons nog de wensen, die wij een jaar geleden maakten en de goede voornemens waarmee wij 1977 begon nen. Of is het misschien beter ze vergeten te zijn en nog eens een keer te proberen er weer het beste van te maken. Het is moeilijk, wij leven in een tijd waar alles gaat om mijzelf, pakken wat je krijgen kunt, bezuinigen op mijn pakket, nee dat is niet mogelijk. Ja, bezuinigd moet er worden, maar dan ergens anders. Ga zo maar door. Maar per slot van rekening kun je niet doorgaan met meer uit te geven dan je binnenkrijgt. Ergens gaat dat fout, zowel in het kleine gezin, als in het grote staats- huishouden. Laat ons daarom proberen om tevreden te zijn met wat wij hebben en ook de staat er nu eens orde op zaken gaat stellen voor de toekomst, wat er wel en niet moet gebeuren. En die dingen, die niet noodzakelijk zijn voorlopig aan de kant zetten en dat wat noodzakelijk is doen, desnoods méér doen. Nu is alleen het probleem: Wij vinden niet hetzelfde noodzakelijk en zeggen niet dat kan wel eens wachten. En dan begint de bekende cirkel te draaien. En alles gaat ge woon door, net of alle bronnen wat dan ook onuitputtelijk zijn. Maar laat ons eerst de Kerst vieren. Dank baar voor wat wij hebben, dat er nog steeds voor ons een verantwoord bestaan is. Dat er op grote delen van de wereld vrede is op een of andere manier. En laat ons dan bidden voor 1978 dat wij zelf zullen tonen bereid te zijn iets in te leveren voor de toekomst. Niet zo zeer voor ons, maar voor onze kinderen. En mogen onze regeerders in wijsheid en redelijkheid ons leiden naar een maatschappij met minder progressie en meer menselijkheid en verantwoording voor elkaar. Ik wens mijn lezers een zalige Kerst en een voorspoedig 1978. Van der Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1977 | | pagina 3