De weg naar het goede leven Kastanje Tekst: S. Z. Dat staat boven eenfolder over de resultaten van het Yamaha ingenieursteam dat het mogelijk heeft gemaakt, de buiten boordmotoren tot 8 pk van dit merk te smeren met gewone buitenboordmotorolie in de mengverhouding 1 100. Negentig jaar geleden begon een zekere mijnheer Yamaha in Japan een kleine fabriek van muziekinstrumenten; nu is zijn zaak de grootste pianobouwer ter wereld, 130.000 piano's per jaar, en wat voor instrumenten! In 1952 ging men met in de oorlog verkregen technische kennis en machines motorfietsen bouwen, wat later kwamen de bromfietsen. In 1958 wierp men zich op de buitenboordmotorenfabrikage met een piepkleine lx/2-pk, met 43 cc. Men bouwt thans ook vissersboten en dagkruisers. De dealerorganisatie van Yamaha Motor N.V., Postbus 7829, Amsterdam, biedt in de vorm van een kleine sticker haar „blauwe tien" aan: een bijzonder sympa thieke tekst met betrekking tot de water sport. Ze luidt als volgt: 1. We houden het water schoon. 2. We gooien ons afval niet weg, maar nemen het mee. 3. We sparen de oevers en het riet. 4. We laten staan wat groeit en bloeit. 5. We laten de vogels met rust. 6. We hinderen anderen niet die ook van het water willen genieten. 7. We houden het rustig op het water. 8. We betreden de oevers alleen daar, waar het is toegestaan. 9. We houden ons aan de regels en de voorschriften. 10. We ontzien gemeenschappelijke en andersmans eigendommen. Zegt Yamaha: Tien punten voor ieder die de wateren der wereld beschouwt als middel van bestaan en vermaaken goed nieuws voor de schepselen van zee, meer en rivier. Namens hen ook: bedankt, Yamaha! S. Z. Tekst: Ad Leijdekkers Foto: Johan Berrevoets, Zierikzee 'k rieb jou gezien met rijp bedekt M'n boom, je witte armen, reikend naar de blauwe hemel Ik dacht, Je droeg een doodskleed Totdat ik zag De zonnespatten op je knoppen, Waarin 't nieuwe leven huist Ik voelde 't leven kloppen Van je kaarsen, Je teergroen blad. 'k Zag kinderen spelen met je vruchten, Bruin, glanzend bruin ad leijdekkers Zierikzee, december 1977. 31

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1978 | | pagina 31