Zeeland Magazine* voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER: Bij de voorpagina: Verlengde Zeeuwse Poon, Hollands, eind 18de eeuw. (Kollektie Limburg antiek Brouwershaven). Uit het bezit van wijlen de heer C. A. van Woelderen, burge meester van Vlissingen van 1 oktober 1919 tot 1 juli 1945. Volgens zijn dochter, mevrouw Helene W. Koppejan - van Woelderen, heeft haar vader dit schip gevonden op Beveland bij een landbouwer en is dit een verlengde Zeeuwse Poon. 10e jaargang No. 58 MAART 1978 Twee-maandelijks tijdschift met actuali teiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie Druk en uitgave Drukkerij Markusse Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 3 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Giro van de bank: 365567 Hoofdredacteur J. W. van de Graaf, Vlissingen Advertentie-exploitatie Bureau RECLAD Middelburg, Telefoon 01180- 1 52 17. Abonnementen Nederland en buitenland 18,per jaar Losse nummers 3,00 Medewerkers J. P. van den Broecke, Veere H. Knol, Wissenkerke G. van Schaick Zillesen, Vrouwenpolder Cor van Heugten, Eindhoven Joris van Hoedekenskerke A. F. Koopman, Middelburg J. Q. C. C. Becht, Middelburg Foto's Van de schrijvers Foto voorpagina Johan Berrevoets, Zierikzee Gehele of gedeeltelijke overname van arti kelen is slechts mogelijk na schriftelijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs Voortzetting van de Veerse Meer Gids Waarde lezers pag. 3 Van Zeeuwse ponen, flora's en nog wat zaken uit vervlogen tijden pag. 5 Energie-consumptie heeft alles met onze welvaart te maken pag. 8 Uit vervlogen tijd pag. 9 Isolatie-reddingsdeken blijkt ideale radar-reflector pag. 17 Stoomtram Goes - Borssele pag. 19 Cryptogram pag. 20 Weer grammofoonplaat van Zeeuws orkest pag. 21 Beheer van viswater en de problemen pag. 23 Enige informatie voor toekomstige ruimwatervaarders pag. 24 De schar pag. 26 Het museum Plantin - Moretus in Antwerpen pag. 27 Evenementen pag. 29 Goed nieuws van de Noordzee pag. 30 Charlotte Rhodes weer in oude glorie pag. 31

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1978 | | pagina 2