Whirlwind combineert surfplezier en zeilvertier Nieuwe Nederlandse surf- zeilboot Watersportminnende Nederlanders kun nen binnenkort beschikken over een nieuw type zeilvaartuig van Nederlands fabrikaat: de „Whirlwind". Dit is een sportief com promis tussen de bekende windsurfplank en een klein model zeilboot. Opvallend is de grotere breedte van het drijflichaam, waardoor de boot zeer stabiel is in ver gelijking met de vaak vooral voor de beginner wat wankele windsurfplank. De „Whirlwind" kan door kinderen en volwassenen zowel zittend als staand wor den gezeild. Zittend wordt het zeil bediend met een schoot en kan de zeiler het roer ter hand nemen. Staand zeilend kan het roer losgelaten worden, omdat dan met het zeil wordt gestuurd. Voorts is de boot voorzien van een midzwaard. Hank de Jong enthousiast. Tilona Watersport bv in Barneveld, die de „Whirlwind" op de markt brengt, liet één van Nederlands topzeilers Hank de Jong (oud-lid van de Nederlandse kernploeg) langdurig proefzeilen met deze nieuwe surf- zeilboot. Op zijn aanwijzingen zijn aan het oorspronkelijke ontwerp enige verbe teringen aangebracht. Over de uiteindelijke versie van de „Whirlwind" is Hank de Jong enthousiast. „Een geweldige combinatie van snelheid en stabiliteit", vindt hij. Met name is hij zeer te spreken over het feit dat hij met de „Whirlwind" kans heeft gezien snelle wedstrijd-windsurfers bij te houden. „On danks de grotere breedte is de „Whirlwind" een zeer snelle boot, doordat het gewicht van het drijflichaam zeer laag is en de balans van de boot optimaal", stelde hij voldaan vast. Drijflichaam. Het belangrijkste onderdeel van de „Whirlwind", het drijflichaam, is ontwikkeld en gefabriceerd door Fusion Rubbermaid in Deventer. Deze fabrikant, die op dit spe ciale terrein zijn sporen heeft verdiend, maakt bij de produktie gebruik van zijn jarenlange ervaring met de vervaardiging van drijflichamen van kunststof. De opbouw van de „Whirlwind" bestaat uit een deelbare mast (voor gemakkelijk transport) en een zeil van 4,3 m2, vervaar digd door zeilen-specialist Lammerts van Bueren. Voor groot en klein. Door de grote stabiliteit kan iedere be ginnende surfer en onervaren zeiler met de „Whirlwind" overweg. Vooral voor kin deren is het een aantrekkelijk en onzinkbaar vakantie-vaartuig, want door het lichte ge wicht (totaal 38 kilogram) kan de „Whirl wind" op elke auto ver worden meegenomen. Er is daartoe ook een speciaal imperiaal leverbaar, dat tevens bruikbaar is voor het vervoeren van ski's in de winter. Maar er kan nog veel meer met de „Whirlwind" dan alleen surfen en zeilen: als mast en zeil verwijderd worden, is het een prima zonne-eiland voor jong en oud. De „Whirlwind" biedt plaats aan twee volwassenen of drie kinderen. Technische gegevens. Lengte: 304 cm. Breedte: 112 cm. Ge wicht: 38 kilogram. Zeiloppervlak: 4,3 m2. Zeilmateriaal: Amerikaans dacron (Lam merts van Bueren). Drijflichaam: polyethy leen gevuld met polyurethaanschuim (Fusion Rubbermaid). Surfbeugel en mast: van ge- eloxeerd aluminium. Mastlengte: 5 meter, in twee delen uitneembaar. Houten delen: opklapbaar zwaard en roer. Bemanning: 2 volwassenen of drie kinderen. Prijs 1395,—. Informatie: Tilona Watersport, Postbus 128, 3770 AC Barneveld, Tel. 03420 - 5931. 25

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1978 | | pagina 25