Waarde lezers Het zal niet lang meer duren of u gaat ge nieten wat dan heet: een welverdiende va kantie. De eerste paar dagen nog eens lekker in gedachten uithalen tegen medewerkers hoog en laag en dan maar alles vergeten en genieten van het niets doen, of dat te doen waar je zin in hebt. Neem nu eens de tijd om te denken wat er al zo gebeurt in de wereld. Men spreekt van de vrije wereld. Is dat wel zo? Kijk eens naar wat zich afspeelt in Afrika. De ene regering nog wreder dan de andere. De ene bevolking nog armer en hongeriger dan de andere, terwijl u op dat moment van een slokje sherry en een zoutje zit te genieten. Maar ja, het is allemaal zo ver weg en er zijn toch organisatie's die er wat aan doen. Ik geloof echter dat als wij allen zeggen: Er moet meer gebeuren en die instanties onder druk zetten die zich hier mee bezig houden en ook de politiek, dat er een betere gerichte hulp moet komen, dat dit ook zal gebeuren. Het zal wel wat geld kosten, maar ja, dat hebben wij genoeg vergeleken met vele an dere mensen op deze wereld. Auto's, brom mers, T.V., enz., dat hebben wij. Maar ja, het is niet zo eenvoudig. In de krant lees ik regelmatig dat wij de buikriem moe ten aanhalen, dat wij onze bijdrage moeten leveren voor de verbetering van de economie. Maar dan op de volgende pagina staat de organisatie van weet ik welke groep, die vindt dat zij niet in aanmerking komt voor een dergelijke operatie. Ik denk niet dat wij zo uit de ellende zullen komen, als het waar dat de economie niet 100°/o is. En dat geloof ik, dan moet er iets gebeuren. En het is veel beter als wij dit dan maar met een zucht erkennen en er onze schouders onder zetten. Het is toch zo: Je kunt niet meer uitgeven dan er binnen komt. Dit zijn zo van die dingen, misschien niet leuk, waar toch wel eens over gedacht en gesproken mag worden. En daar is zo'n ogen blikje aan het water, in de bossen of waar dan ook in de rustige natuur, zeer geschikt voor. Een ogenblik van bezinning. Beste lezers, een fijne vakantie toegewenst en daarna uitgerust weer vol goede moed en vol energie aan de slag. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1978 | | pagina 3