Nogmaals de plaatvallen en oevervallen Haardi' lezers Het is weer zover, 1978 zit er bijna op en wat mij betreft, kan het niet vlug genoeg. Het was een jaar om te vergeten: politieke moeilijkheden, terrorisme, burgeroorlogen, enz. Nu zou je zeggen, vroeger was het veel rustiger, maar dat geloof ik niet. Toen waren de communicaties niet zo goed. Het slechte nieuws reisde niet zo snel en tegen de tijd, dat het in de krant stond, was de ellende al over en trok je je er niet zo veel van aan. Maar vandaag de dag 's ochtends gebeurd, 's avonds op het T.V.-scherm. Je wordt op je wenken bediend. Bovendien is men zuinig met goed nieuws en alle nare dingen zet men snel in de krant of op de buis. De maatschappij is, zo heet dat progressief, dat betekent: niets is goed, iedereen wil zijn zin en de neiging om zoals dat heet, wat in te leveren, is minimaal. De spreuk is: „Niet ik, maar hij", niet goedwillig, dan kwaad willig. Met deze enigszins droevige overpeinzingen gaan wij de Kerstdagen tegemoet. Dagen van vrede op aarde. Ik hoop, dat u zich dit goed zal realiseren en dan met oud en nieuw het jaar 1978 afsluit en 1979 vol goede moed en voornemens begint. Zeker om onderling meer positief te leven. Beste lezers, ik wil eindigen met u allen een zalig Kerstfeest en een voorspoedig 1979 toe te wensen. Van der Graaf. Door: Cor van Heugten. In het laatste nummer van Zeeland Magazine is een artikel verschenen over de betekenis van dijkvallen, oevervallen en plaatvallen voor sportvissers. Uit diverse reacties van sportvissers blijkt inmiddels, dat vele diepe putten langs de kust of steile oevers (gevolg van oevervallen) inderdaad bijzonder visrijk zijn. In de toekomst zou het leuk zijn eens een kaartje met goeie stekken te publiceren. Jammer genoeg zijn bij het bewuste artikel enkele plattegrondjes van de betrokken oevervallen en dijkvallen niet opgenomen. Het gevolg was, dat de lezer de vermelding onthouden werd, dat de rijkswaterstaat specialist Ing. M. H. Wilderom een bijzonder boeiend artikel in het blad „Otar" (intern waterstaatsblad) over dijkvallen, etc. heeft gepubliceerd. Dit Otar-artikel en de kennis van ing. Wilderom heeft me tot de conclusies van de sport vissers, geïnspireerd. Ik zou Otar en ing. Wilderom tekort doen als ik de lezers deze bronvermelding onthield. Sportvissers en andere waterrecreanten of waterstaats-specialisten, die meer gege vens over dergelijke stekken hebben, kun nen hun tips aan mij via de redaktie kwijt. Waarvan akte aan ing. Wilderom, die met zijn Otar-publikatie de sportvissers een grote dienst heeft bewezen. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1978 | | pagina 3