De opbouw komt op de romp. Een halve boot, al zeer fraai van vorm. ken, keukens kasten, kaartentafels: op een zolder liggen die houten onderdelen precies passend gemaakt, gereed om te worden verwerkt. In de afbouwhal maken we ons verstaan baar boven het geluid van het boren uit. Het gaat allemaal bewonderenswaardig systematisch en nauwkeurig. Wat een accu ratesse moet daaraan ook vooraf zijn be tracht. Hobby en werk. Joppe is een onderhoudend verteller. Zijn liefde voor de zeilsport spreekt duidelijk uit zijn betoog. Geen wonder, hij zeilt al vanaf zijn vijfde jaar. Hij „deed" scheeps bouw op de H.T.S. Daarna werkte hij 3 jaar in Engeland in de fiberglass-industrie. We gens het aflopen van zijn working-permett keerde hij terug naar Nederland en begon toen, hoe kan het ook anders, met het ne men van een zeilvakantie. In Breskens ont- moettte hij toen Frans Maas (weer), die hem deze baan aanbood. Zijn polyester ervaring kwam hem toen goed van pas. Ook algemeen directeur Frans Maas is „met het water vergroeid". Zijn vader begon het bedrijf. Heel simpel, doordat hij, aan nemer in huizenbouw, een schip voor zich zelf bouwde. Iemand anders wilde ook wel zo'n schip. Ook dat kwam er. Er ontstond een sneeuwbal-effect met als resultaat Jachtwerf Frans Maas B.V. Het bedrijf heeft 70 man in dienst en het heeft een reputatie opgebouwd. Pro- dukten van deze werf hebben veel succes in wedstrijden over de gehele wereld. De derde directeur P. v. d. Heuvel, al 22 jaar werkzaam bij deze jachtwerf, heeft de supervisie over het bouwprogramma, plus het onderhoud. Deze laatste bezigheid is een belangrijk onderdeel van de werk zaamheden geworden. Tevens heeft men veel werk aan de winterberging, noodza kelijk in Breskens vanwege de hoge water stand in de winter. Straks moeten er zo'n 70 tot 80 schepen uit het water, waarvoor sinds kort een speciale loods van 2200 vierkante meter beschikbaar is. De schepen krijgen dan meteen een service-beurt. Vol programma. Jachtwerf Frans Maas heeft een vol pro gramma. Er is echter één groot probleem, want men heeft gebrek aan personeel in de afbouwzaak; goede vaklui, vooral tim merlieden. Ook nu is men weer druk met 7

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1978 | | pagina 7