Afwerken van de schepen. De ruwe vorm is uit de mal. afbouwen van „Lopers"; voorraad voor le veranties volgend voorjaar. De „Loper", al meermalen genoemd, is niet het enige type. Een nieuw ontwerp is de Standfast 33, tien meter lang en sinds anderhalf jaar in produktie. De Standfast 40 is weer groter, oorspronkelijk een wedstrijd schip, maar omgebouwd tot familieschip, dat tevens wedstrijden kan zeilen. De Stand fast 40 Special heeft eenzelfde romp, maar een ander dek en een andere indeling. „De aandacht van Europa", zo benadrukt de heer Joppe, „gaat uit naar een comfortabel en een snel schip, vandaar die 40 S." De Pion, een Nederlandse eenheidsklasser, is in tegenstelling tot de andere schepen, geen eigen ontwerp, maar kortgeleden overge nomen. Jachtwerf Maas B.V. denkt dus Europees. Vooral Duitsland, Italië en Engeland heb ben belangstelling voor haar schepen, maar daarenboven heeft ook de Verenigde Staten een vertegenwoordiger. De verkoop in Ne derland wordt vanuit Breskens gevoerd. Samenwerking. De presentatie naar buiten gaat vaak in samenwerking met een aantal jachtwer ven in Nederland, die zich voor dat doel hebben verenigd in een groep, die zich Holland Yacht noemt. Op tentoonstellingen zijn zij op die manier verzekerd van een groot, dus opvallend platform. Dat ge beurde onder andere op de Hiswa en in Hamburg. In januari 1979 volgt een ten toonstelling in Düsseldorf. Eens in de maand vergaderen deze werven tezamen. Dan worden de problemen en mogelijkheden vergeleken; de technici kun nen systemen bepraten en men probeert voor de toekomst de krachten enigszins te bundelen. Holland Yacht staat nog in de kinderschoenen, maar het is een kwestie van doorzetten. Ook de coördinatie van coaster-bouwers uit het Noorden, die al twintig jaar bestaat, kwamen pas na een jaar of tien goed op gang, zo verzekerde men van die zijde. Toch heeft die Noordelijke samenwerking inspirerend gewerkt op de vorming van Holland Yacht. De jachtwerf in Breskens, in 1948 opge richt, kijkt in ieder geval met optimisme in de toekomst. Gaat gestaag door met wat men al jaren doet. „Werken in een bepaald, exclusief genre, met de nadruk op kwaliteit", aldus de heer Joppe. 8

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1978 | | pagina 8