Waarde In Het jaar 1979 is alweer enige weken oud en wij beginnen te plannen. Wat gaan wij dit jaar doen. Naar de Zeeuwse wateren; u bent welkom. Vaste ligplaats moeilijk, maar als passant is er altijd wel een plaatsje te vinden. Als u van plan bent om voor het eerst een boot te kopen, overtuig u dat er ergens een ligplaats voor u is. Want over geheel Ne derland is er een tekort aan ligplaatsen. Een boot kunt u altijd op de Hiswa kopen, maar een ligplaats krijgen is een lotje uit de loterij. Gaat u voor het eerst het water op? Neem dan enige lessen op een zeilschool om de elementaire vaarregels te leren. Voor u auto rijden mag, moet u ook eerst rij- en theorie lessen hebben. Op het water kunt u direct weg varen, zonder het vaarreglement te ken nen. U moet het wel aan boord hebben, maar u hoeft het niet te begrijpen. Dus, wees een heer en leer het, of liefst neem een cursus. Het bedrag van de cursus weegt niet op tegen de som, die u voor het jacht betaald heeft. Zoals ik reeds zei, 1979 is begonnen. En hoe! Een kwakkelwinter en dan ineens alles spek glad en weer is het oppassen geblazen of u valt. En zo is het leven ook. Op uw weg door 1979 zullen vele gladde plekken liggen en ik hoop, dat u door goed uitkijken deze kunt vermijden. En anders, dat u niet te hard zal vallen. En dat u in het vervolg beter oppast. In de rest van de wereld is het ook niet veel goeds. Hele en halve oorlogen, onderdrukking. Laat ons hopen, dat in 1979 vele van deze narigheden opgelost worden en dat onze leiders het verstand en geduld bezitten om de weg naar een betere wereld aan te geven. Ondanks alles wat er gebeurt, wens ik alle lezers een jaar van goede gezondheid, tevre denheid en voorspoed. Van der Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1979 | | pagina 3