boom, „en verder is het Engelse antiek hier erg populair, maar dat land is zoals bekend in de afgelopen tientallen jaren helemaal leeggemolken. Spanje en Portugal staan momenteel erg in de belangstelling en daar komen veel zware eiken meubelen vandaan, zoals de lage tafels, houten ban ken en kasten. Maar ook b.v. veel koper en smeedwerk." Het geheel bij u overziende geeft een „fleurige" aanblik„Dat heeft met mijn bloemrijke voorgeschiedenis te maken," lacht de antiekhandelaar. „Vanaf mijn veertiende jaar heb ik tussen de bloemen gezeten en in Vlaardingen heb ik zo'n 15 jaar een eigen bloemen-speciaalzaak gehad, waarin ik ook wel stukjes antiek verkocht. Toen was de bloemsierkunst mijn vak en antiek mijn hobby, nu zijn de rollen omgedraaid. Op een gegeven moment kochten we een weekendhuis in Renesse en na verloop van tijd het bloed kruipt waar het niet gaan kan begonnen we daar vanuit de schuur in de zomermaanden antiek te verkopen. Dat nam al spoedig zulke vormen aan, dat we besloten om ons op Schouwen te gaan vestigen met een antiekzaak. Twee jaar ge- Het goedkoopste: een fraai bewerkt glas, kost rond een tientje. leden hebben we de sprong gewaagd. De bloemenzaak werd verkocht en dit pand op het Havenplein, dat overigens onder mo numentenzorg staat, gekocht en verbouwd. Maar daarmee hield onze liefde voor bloe men natuurlijk niet op. Een entourage zoals we die hier hebben leent zich bij uitstek Het oudste: een aardewerk kookpotje uit de 12de eeuw. Het origineelste: een invalidewagen uit de vorige eeuw. rlTl i 7

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1979 | | pagina 7