Garnalen vissen op de Westerschelde: 1 xiXXv nieuwe attraktie van de VVV Terneuzen Tekst: Corrie Boon. Heeft u weieens verse garnalen gegeten? En dan bedoel ik echt vers. Zo, dat ze nog warm zijn en zich moeilijk laten pellen. Lekkerder bestaat gewoon niet! De kans om garnalen eens zo uit de pan te eten hebben de deelnemers aan de gar- nalenvistochten, die dit jaar voor de eerste keer door de VVV-Terneuzen worden ge organiseerd. Nu al staat vast, dat het sukses overweldigend is. De tochten op zaterdag middag zijn volgeboekt, maar ook op de woensdagmiddagen vaart de NZ 21, de Magdalena, van schipper George de Rooy uit om een groep van 15 personen kennis te laten maken met deze tak van de n X Waar eens 't gekrijs der meeuwen. Copyright foto's: Corrie Boon. Iedereen heeft er best zin in: ondanks de wind ziet het weer er goed uit. Toch heeft iedereen uit voorzorg regenkleding meegenomen en de meesten lopen op laar zen. Geen overbodige luxe, zou later blijken. Klokslag één uur varen we uit, Freddy de Rooy aan het roer. De schipper zelf is aan dek bezig en praat wat met deze en gene. ,,lk kom van de Paal," zegt hij, „en van de minstens 60 vissers die daar vroeger waren, ben ik de enige die nog op deze manier aan de kost weet te komen." Hij legt uit, dat we onder de Zeeuws- Vlaamse kust zullen blijven, tot aan Osse- nisse ongeveer. Dat houdt verband met het tij, soms moet de andere kant worden bevist, 't Is niet druk op de Westerschelde vandaag, een paar binnenschepen en een enkele kustvaarder van behoorlijk formaat glijden aan ons voorbij. De netten gaan overboord Het duurt niet lang. of De Rooy begint de sleepnetten te laten zakken. Intussen hebben we al kennis gemaakt met de schelvispekel, een best te drinken likeurtje. Ook frisdranken en bier zijn volop De spanning stijgt ten top; wat zit erin? visserij. Hieronder een impressie van zo'n gar- nalenvistocht op de Westerschelde. Er staat een stevige bries, als ik op de afgesproken zaterdagmiddag aankom bij de steiger in de oude veerhaven. De „Magda lena" ligt al te wachten. Op de steiger staan schipper De Rooy en zijn zoon Freddy de mede-opvarenden al op te wachten. Het zal een zeer gemengd gezelschap zijn: een paar Belgen, wat mensen uit de streek, de burgemeester van Terneuzen met zijn kroost en zijn loco, de sekretaris van de VW, WV-medewerkster mevr. Van Diggelen en ondergetekende met een kollega. Schipper De Kooy in de weer met het net. 25

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1980 | | pagina 25