meestal zijn eigen weg wel, maar in ons land moeten we er helaas ook rekening mee houden, dat het weer weieens wat tegenvalt. Nu geven wij iedere week een blad uit, dat een basisprogramma bevat met verschillende aktiviteiten voor alle da gen van de week. In het zomerseizoen zijn dat b.v. strand- spelen, trimloop, puzzelrit, kindermiddag, bingo-avond, klaverjaswedstrijd, films. Eens in de week een dansavond met levende mu ziek en iedere dag om 19.00 uur voorlezen voor de kleintjes. Omdat we het hele jaar open zijn, spreekt het vanzelf, dat de akti viteiten zijn aangepast aan de seizoenen en behoeften. Maar ook in het zomerseizoen is het programma altijd flexibel. Bij erg mooi weer zal er eens iets vervallen, omdat iedereen alleen maar aan het strand wil zitten. Bij regen treedt het slecht-weer- voorzieningen-pakket in werking en kan b.v. een extra filmmiddag worden ingelast of worden andere binnenaktiviteiten georgani seerd. Als de gasten zelf suggesties aan dragen, kan daar op allerhande manieren op worden ingesprongen en uitvoering aan worden gegeven. Het zogenaamde georganiseerde amuse ment, waar men weieens bedenkingen tegen heeft, slaat bij de meeste van onze gasten toch erg goed aan. Men is immers volledig vrij om eraan deel te nemen. Degene die misschien graag wat op de fiets zit, wat wandelt of leest, zal geen strobreed in de weg worden gelegd en kan rustig zijn gan getje gaan. Maar er zijn er ook die graag in groepsverband iets ondernemen of ver maakt willen worden. In de praktijk is dat de meerderheid van de aanwezigen. Welnu, aan die behoefte komen wij zoveel mogelijk tegemoet en we geven een hoofdlijn aan waar iedereen op kan improviseren en uit eigen vrije keus aan kan deelnemen." Hoe ligt, in percentages uitgedrukt, het aantal buitenlanders dat uw camping aan doet? Kortekaas: „Gemiddeld komen hier zo'n 40% Nederlanders, 30o/0 Duitsers en 30% overige landen. Relatief vrij veel Duitse gasten dus, waarvan dan ook bekend is dat ze graag aan onze kust zitten. Maar dat komt o.a. ook omdat de personeels vereniging van de Deutsche Bundespost hier zijn vakantiedomicilie heeft gekozen en dat brengt ook veel andere Duitse vakantie gangers aan." Vrijetijds gedrag. Heeft de aanleg van vaste oeververbin dingen na de ramp van 1953 veel invloed gehad op het toerisme in deze streek? „Dat zijn omstandigheden, die er in ze kere zin wel toe hebben bijgedragen," meent campingdirekteur Kortekaas. „Maar eigen lijk kan gezegd worden, dat al sinds de oorlog de recreatiebehoefte in het algemeen is toegenomen. Men kreeg geleidelijk aan meer vakantie, kortere werkweken, een ruimere beurs, de vervoers- en kampeer middelen werden geavanceerder en ook het wegennet verbeterde. Dat alles heeft invloed De speeltuin. 8 Het jongerencafé.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1980 | | pagina 8