In het restaurant. Vlakbij aan het strand. op de ontwikkelingen in de recreatiebranche in zijn geheel. Maar de dammen en bruggen die in het kader van de Deltawerken zijn aangelegd, hebben zeker Zeeland als va kantieland meer in de belangstelling ge bracht van Nederlanders, maar ook van veel buitenlanders." U bent het hele jaar open, maar hoe is de bezetting over het hele jaar genomen? „Vroeger kenden we een uitgesproken vakantietijd en die duurde 6 zomerweken. Die typische zomervakantie is inmiddels uitgegroeid tot een hoogseizoen, dat door de vakantiespreiding in eigen land en de variërende schoolsluitingen in de ons om ringende landen, zich uitstrekt over een periode van 8 tot 10 weken. De niet school- gebonden gezinnen of echtparen prefereren vaak een hoofdvakantie in het voor- of naseizoen en die trend zien wij jaarlijks toenemen. Verder merken we dat steeds meer schoolvakanties, ongeacht de tijd van het jaar, op de camping worden doorge bracht en men komt de laatste jaren ook hoe langer hoe vaker voor zomaar eens een weekend tussendoor. En dan zijn er natuurlijk de schoolkampen en andere instellingen, die hier groepsgewijs hun vakantie komen doorbrengen. Onze za- lenaccommodatie, restaurant, e.d. is boven dien van dien aard dat men ook regelmatig op ons terugvalt voor b.v. familiebijeen komsten, jubilea, zakelijke feestelijke aan gelegenheden, personeelsuitstapjes, enz." Dat heeft overigens wel tot gevolg, dat wij het vroeger in bepaalde tijd druk hadden met vakantiegangers en in de stillere perio den gelegenheid hadden om onderhoud te plegen en dat we nu kortere adempauzes hebben, waarin juist meer moet gebeuren omdat overal intensiever gebruik van wordt gemaakt. Maar daar raak je ook op in gespeeld." Hoeveel mensen hebt u in dienst? „Ons personeel bestaat uit een vaste kern van 26 mensen. Dan hebben we in de top- weken ook tijdelijk personeel, want op een drukke seizoendag zijn hier zo'n 60—65 man tegelijk aan het werk. Op onze loon lijst komen echter wel 150 namen voor, omdat we hier ook in ploegendienst werken en er verder altijd een aantal mensen op afroep klaar staat om in voorkomende ge vallen bij te springen," legt Van Koeve- ringe uit. „In het begin draaide „De Room pot" hoofdzakelijk op familieleden en en kele ingehuurde krachten. Hoewel dat nu natuurlijk niet meer opgaat, wordt toch de hele organisatie van het bedrijf in eigen beheer gehouden, d.w.z. geen enkel onder deel is verpacht." Denkt u dat u uw vooraanstaande positie zult kunnen behouden, vragen we de heer Kortekaas tot slot. „De belangrijkste opdracht, die wij onszelf al die jaren hebben gesteld, is te voorkomen dat je achter de praktijk aandraaft. We zullen daarom steeds moeten blijven polijs ten, stroomlijnen en bijschaven. Maar om ons op zo'n hoog niveau te kunnen hand haven, zullen we toch alle sterretjes op de i moeten zetten!" Het zwembad. 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1980 | | pagina 9