Zeeland voor allen die Magazine* van Zeeland houden IN DIT NUMMER Bij de voorpagina: Mevr. Van den Broecke - de Man. 13e jaargang No. 71. Twee-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie Druk en uitgave: Drukkerij Markusse. Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 -13 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Giro van de bank: 365567 Hoofdredacteur: W. van de Graaf, Vlissingen Abonnementen: Nederland en buitenland 25,— per jaar Losse nummers 3, Medewerkers: Cor van Heugten, Eindhoven Anneke Jaensch, Serooskerke (Sch.) J. Q. C. C. Becht, Middelburg Mevr. Smit - Heyse, Grubbenvorst J. P. van den Broecke, Veere A. F. Koopman, Middelburg C. van Boven, Wissenkerke Oona Maartense - Glaser, St. Kruis Joris van Hoedekenskerke Foto's: Van de schrijvers Johan Berrevoets, Zierikzee Willem Mieras, Goes Wim Riemens, Middelburg Foto voorpagina: Willem Mieras, Goes Gehele of gedeeltelijke overname van arti kelen is slechts mogelijk na schriftelijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs Voortzetting van de Veerse Meer Gids Waarde lezers Pag. 3 De Zeeuwse Van Dale: Paradepaard van dialectonderzoek pag. 5 De Mol, zijnde een soort van platgebodemde schuit. Doormodderen met mol en moddermolen pag. 8 Oplossing Cryptogram no. 21 pag- 11 Onderzoek Deltadienst leert: Japans bessenwier bedreigt Grevelingen met ware groei-explosie pag. 11 De schaapherder en zijn kudde (vervolg) pag. 14 Vestingwerken in de bossen aan de Elbe. In Gorleben wordt het probleem van het radio-aktief afval aangepakt pag. 19 De Zeeuwse Teale is de mooiste van öölemeale. Peeland praet pag. 24 Stierlijk vervelend pag. 25 Zo maar in Zeeland Zwemmen in Vlissingen in 1918 of daaromtrent pag- 27 Augustinus van de Velde, touwslager in Nieuwvliet: „Opkomst van nylongaren gaf de grote terugslag in eeuwenoude touwslagerijen" pag. 27 Antwerpse belevenissen: De ontmoetingen met Willem pag. 30

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 2