Waarde lm U heeft misschien wel eens gehoord van de drie aapjes. De één sprak geen kwaad, de andere hoorde geen kwaad en de derde zag geen kwaad. Ja, als je dat zo leest, komt toch een wens naar boven dat er wat meer apen in de we reld zouden rondlopen. Want, als wij zo onze kranten lezen dan is het vol met verwijten, met argumenten als onze groep kan niet met minder en ga maar door. Nooit lees ik echt eens iets leuks in de krant, altijd worden de minpunten sterk naar voren gebracht. Waarom weet ik niet, maar het gevolg zien wij wel om ons heen. Een massa mensen, die ontevreden zijn, niets willen af staan, maar alleen maar meer willen hebben. Grote groepen, die demonstreren tegen be slissingen die via de politieke democratie genomen zijn. Grote groepen die het recht in handen neemt en huizen bezetten. En ga zo maar door. Daarom schreef ik, waren er maar meer mensen die niet naar het kwaad luisteren, kijken of erover spreken, maar het goede naar voren brengen. In onze Nederlandse samenleving zijn nog zo'n hoop goede dingen. En mensen die nog in de jaren dertig geleefd hebben, zullen moeten bekennen, dat de levensvoorwaarden en de voorzieningen heel veel beter zijn. Er zijn ook wel minder prettige dingen, maar wanneer het geld krap wordt, dan kan men niet doorgaan met uitgeven, zoals men deed. Daarom moet alles een beetje kalmer gaan. Vergeet niet, men heeft 7 vette jaren en 7 magere jaren. Dit staat in een bekend en veel gelezen boek. Waarde lezers, denk nog maar eens na over wat ik geschreven heb in de komende lange avonden en doe er wat aan. Van de Graaf. 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 3