Een niet weg te denken monumentje op de Ring: de hoefstal, ofwel het Stravalje. vooral de jonge mensen trekken weg, meest al in verband met hun werk. Daar staat tegenover dat er ook mensen van buiten hier naar toe komen om landelijk te kunnen wonen en die er dan niet tegenop zien om als forens wat te moeten reizen om heen en weer naar hun werk te komen. Dat heeft wel enige invloed op de homo geniteit in het dorp, maar over het alge meen moet gezegd worden, dat de gemeen schapszin, vooral onder de autochtonen, groot is en men voelt zich sterk bij elkander betrokken. Ze zijn op een gezonde manier chauvinistisch. Er is sprake van een bloei end verenigingsleven: sport- en gymnastiek clubs, muziekverenigingen (onze Harmonie „Crescendo" bestaat op 1 april 80 jaar), een kerkkoor, een bejaardensoos, een vrou wenvereniging, een leesgezelschap, diverse biljartverenigingen en natuurlijk een Oranje vereniging. Er zijn weinig dorpelingen die niet op één of andere manier met het verenigings leven te maken hebben. En als er 's een dorpsfeest is, krijg je iedereen op de been." Eksterogen. Onze oudste inwoonster is mevrouw An toinette P. de Waaij-Blom, die inmiddels 94 is en als één der zeer weinigen van het eiland zich nog in Schouwse dracht ver toont. Bij mannen zie je dat al helemaal niet meer en de vrouwen die nog Schouws gaan, zijn allemaal wel rond de negentig. Dreischor heeft ooit eens de oudste in- Stukje van het indrukwekkende kerkinterieur met o.a. op de achtergrond het praalgraf van de gebroeders Mr. Jan en Cornelis Ockerse, met de medaillons van de ambachtsheren. Boven het gedenkteken achttiende eeuwse beschildering op het houten plafond. 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 9