Sportduiken4n Zeeland Een beetje triest beeld: de achterblijvers kijken de loodsboot na. Op 1 juli 1981 treedt de „Verordening duiksport in de provincie Zeeland" in wer king. Dit betekent, dat vanaf dat tijdstip iedere sportduiker in het bezit moet zijn van een door Gedeputeerde Staten van Zee land afgegeven vergunning om in de Zeeuwse wateren te mogen duiken. Een vergunning kan men aanvragen bij: Provincie Zeeland, „duiksport". Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Op aanvraag worden toegezonden het aanvraagformulier en de Verordening Duiksport, zodat de aan vrager zich tot in detail op de hoogte kan stellen van de in de verordening opgenomen bepalingen en de voorwaarden die aan de vergunning worden verbonden. Na invulling moet het formulier worden geretourneerd aan hetzelfde adres, voorzien van een geneeskundige verklaring dat de aanvrager lichameliik geschikt is de duik sport te beoefenen. Deze verklaring mag niet ouder zijn dan drie maanden. Verder moet een pasfoto van 2,5 x 3,5 cm worden meegestuurd. Alleen personen van 15 jaar en ouder kunnen een vergunning krijgen. Tenslotte moet een bedrag van 34.10 aan leges worden betaald. De vergunning is 2 jaar geldig. Wie over een vergunning beschikt, mag in Zeeland duiken op de plaatsen die daartoe door Gedeputeerde Staten zijn aan gewezen. In beginsel komt het erop neer, dat overal mag worden gedoken behalve in betonde vaarwateren, in havens en sluizen en in aanloopgebieden van havens en slui zen. Verder is de Kom van de Ooster- schelde waar veel oester- en mossel percelen liggen tot verboden gebied verklaard. Ook is het verboden te duiken op een afstand van minder dan 25 meter van uitstaand vistuig. Bij de verordening hoort een kaart, waarop is aangegeven waar wel en niet mag worden gedoken. Op deze kaart is ook aangegeven waar 's nachts mag worden gedoken. In de verordening is een „natuurbescher mingsbepaling" opgenomen die het verbiedt planten en wieren uit te steken, af te snijden of te vervoeren, dieren nodeloos te verontrusten, te vangen, te doden of te vervoeren of in het algemeen schade aan de natuur toe te brengen. Aan de vergunning zijn verder voorwaar den verbonden die betrekking hebben op de uitrusting van de duiker, het geven van onderwater-signalen en het duiken vanaf schepen. (Naar een persbericht van het Bureau Voorlichting van het Provin ciaal Bestuur van Zeeland). Terug in de haven. 11

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 11