Fietskampeerarrangement vakantieprimeur 1981! voormalige zeearm tussen Noord- en Zuid- Beveland en Walcheren een recreatiegebied te maken, waar het voor vele recreanten goed toeven is! De ontwikkeling van het Veerse Meer gebied is weliswaar ver gevorderd, zoals uit bovenstaand relaas moge blijken, maar nog niet voltooid. Het is zelfs zeer onwaar schijnlijk, dat er een moment zal komen waarop gezegd kan worden: „Het gebied is af." Immers, het recreatiepatroon kan zich wijzigen wie had 10 jaar geleden de stormachtige ontwikkeling van het wind surfen kunnen voorzien? wat een aan passing van de voorzieningen in het gebied kan vergen. Een uitgangspunt als het be houd van natuurwaarden in het Ooster- scheldegebied, en dientengevolge slechts een geringe uitbreiding van de watersport op het Veerse Meer aanzienlijk versterken. Het is niet ondenkbaar, dat de in het Recreatief Basisplan Veerse Meer 1967 ge stelde norm van 4.500 ligplaatsen aan het Veerse Meer moet worden losgelaten en vervangen moet worden door een groter aantal. Het streven om de Nederlandse vakantieganger in eigen land te houden, zou een extra argument kunnen zijn om de voorzieningen in en aan het Veerse Meer uit te breiden, niet alleen de voorzieningen voor de watersport, maar ook die voor verblijfs- en dagrecreanten. Niet iedereen zal even gelukkig zijn met Plannen voor de komende vakantie liggen bij iedereen al in het achterhoofd. Maar hoe en waar naar toe? Dat zijn vragen die hoe optimistisch men ook moge zijn niet zo vlug beantwoord zullen zijn. Daarom is het verheugend te vernemen, dat ondernemende lieden hierop voortbor duren. De kosten van de vakantie in het buitenland zullen zeker blijven stijgen, hoe mooi vlieg- en autoreizen ook worden ge lanceerd. Toch weet iedereen, dat wij in eigen land beschikken over een vervoermiddel, dat door geen enkele olie-crisis of welke teruglo- ping van de economie ook, is weg te cij feren: DE FIETSNiet alleen is deze tweewieler goedkoop in gebruik, neen, hij kan ook nog komen op plaatsen, waar de automobilist slechts van kan dromen. Waarom, zult u denken, dan niet alle maal onmiddellijk de fiets gepakt en er tussenuit gegaan? Maar dat is nu net ook weer iets wat niet „een, twee, drie" kan. Dat moet ge uitbreiding van recreatieve voorzieningen. Bij een indertijd gehouden enquête onder watersporters op het Veerse Meer is ge bleken, dat 52% van de waterrecreanten met een vaste ligplaats in één van de jachthavens eventuele uitbreiding van het aantal ligplaatsen negatief beoordeelt. Deze watersporters dienen dan wel te bedenken, dat zij het indertijd maar wat prettig von den een ligplaats te kunnen huren aan het Veerse Meer. Ikke, ikke en de rest kan stikken...? Hebben we het niet over water sporters? Bovendien is de bezetting van het Veerse Meer nog „heilig" vergeleken met de vaar- dichtheden van de Hollands-Utrechtse plas sen. Wel zal bij de capaciteitsbepaling voor de toekomst rekening gehouden moeten worden met het snel groeiend aantal zeil planken, die hoe klein van afmeting ze ook zijn net als ieder ander vaartuig vaarrruimte innemen. Bovendien ligt het ook in de lijn der verwachting, dat het aantal per trailer aangevoerde boten nog zal toe nemen. Kortom: nog tal van onzekerheden wat betreft de toekomstige ontwikkeling van het Veerse Meergebied. Beleidsbepalers en plannenmakers in Zeeland streven er naar blijven ernaar streven om het Veerse Meer en omgeving in de toekomst voor de vele categorieën recreanten aantrekkelijk te houden en zo mogelijk nog aantrekke lijker te maken. regeld worden, want we blijven nog altijd een land, dat niet bepaald onbewoond is. Initiatief. Op 3 november 1980 is opgericht de Stichting Gastvrije Fietscampings. Zij heeft zich voor het eerst „officieel" gepresen teerd op de Vakantiebeurs '81 in de Jaar beurshallen te Utrecht, waar grote belang stelling werd getoond voor het streven der Stichting. Mede-oprichter was de heer R. Mulder, directeur van Recreatiecentrum „De Schotsman" te Kamperland. In de naam van de Stichting is al meteen de oplossing voor één van de grootste problemen voor kamperen met de fiets te vinden. Namelijk, een plek om de tent weg te zetten, wanneer men er een hele dag fietsen op heeft zitten. Niets is dan deprimerender te horen te krijgen op een camping dat er geen plaats is. Genoemde stichting heeft overal in den lande campings bereid ge vonden om fietskampeerders te verzekeren van een plekje. Dat gebeurt dan door middel van een fietskampeerarrangement, te verkrijgen bij alle WV-kantoren in de grotere plaatsen de i-kantoren en bij de ANWB-kan- toren. Bovendien is alle informatie be schikbaar bij het boekingskantoor van de Stichting GFC, Rijksstraatweg 117, 7231 AD Warnsveld, Telefoon 05750- 22483. Mogelijkheden. Naast de garantie en de zekerheid dat u nooit tevergeefs zult aankloppen bij een GFC-camping op dit moment zijn dat er zeventig biedt een fietskampeerarrangement nog vele andere mogelijkheden. Overnachtingscoupons voor de duur van uw vakantie, uw overnachtingen zijn reeds betaald: bij aankomst op een camping hoeft u slechts zulk een coupon te overhandigen. Evenementencoupons. Daarmee zijn aller lei evenementen en bezienswaardigheden gratis of met flinke reduktie toegankelijk. Toeristische deelkaarten, waarop duide lijk fietsroutes kunnen worden uitgezet. Algemene (toeristische) fietsinformatie, zodat u reeds vóór u met vakantie gaat, zo goed mogelijk bent ingelicht. Optimale service. De Stichting GFC is in haar service zelfs zo ver gegaan, dat er gebruik kan worden gemaakt van een 24-uurs reserveringssys teem. Dit houdt in, dat men op de dag vóór vertrek via de receptie van de cam ping waar men staat, een plaats kan re serveren op de volgende camping van keuze. Alle bij de GFC aangesloten recreatie terreinen liggen in heel Nederland zo gesi tueerd, dat de afstanden van elkaar tussen de 15 en 50 kilometer bedragen, dus binnen een paar uur fietsen. Daardoor zijn zowel grote als kleine tochten door Nederland mogelijk. Bij elk arrangement is voorts ingebouwd dat verblijf één tot drie nachten langer kan duren dan gepland. Dit voor het geval dat een omgeving wel eens buitengewoon in de smaak kan vallen. Kortom, de Stichting Gastvrije Fietscam pings heeft alles terdege voorbereid en uit gedacht. Onaangename verrassingen zijn daardoor uitgesloten en alleen die gedachte al maakt een fietskampeervakantie aan trekkelijk om eens te proberen. De Zeeuwse campings, welke meedoen zijn Camping „De Schotsman" te Kamperland; Camping „De Paardekreek" te Kortgene; Camping „Ons Buiten" te Oostkapelle en Camping Linda" te Wemeldinge. Sekretariaat: R. de Jong, Batterijweg 1, Postbus 203, 3230 AE Brielle, Telefoon 01810 - 2446. Via Stichting GFC altijd plaats op de camping. 17

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 17