Twintig jaar Veerse Meer Op 24 april 1981 zal het twintig jaar geleden zijn, dat de laatste caisson werd ingevaren in de Veersegatdam. Hiermee was het Veerse Meer als eerste deltameer een feit. De afgelopen jaren hebben geleerd, dat een gezamenlijke krachtsinspanning wel degelijk tot grote resultaten kan leiden. Het was im mers geen sinecure om het maagdelijke bin nenmeer anno 1961 met een wateroppervlakte van ruim 2.000 hectare in te richten als een internationaal watersportgebied van allure anno 1981. De basis voor die gezamenlijke krachtsin spanning is gelegd door de besturen van de rond het Veerse Meer gelegen gemeenten (Ar- nemuiden, Goes, Kortgene, Veere en Wissen- kerke) in de vorm van het treffen van een gemeenschappelijke regeling. Sedert medio 1965 neemt ook de provincie Zeeland aan die regeling deel. Er werd een rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam gevormd (het recrea tieschap ,,Het Veerse Meer" genoemd) als sa menwerkingsvorm ter behartiging van de be langen van de watersport en andere vormen van recreatie op en aan het Veerse Meer. Door het recreatieschap werd een technische adviescommissie ingesteld, waarin alle beno digde deskundigheid werd samengebracht (rijkswaterstaat, deltadienst, provinciale wa terstaat, provinciale planologische dienst, eco nomisch technologisch instituut, domeinen, staatsbosbeheer en het ministerie van CRM). Het heeft geen zin de resultaten van alle inspanningen in dit bestek breedvoerig uit te meten. Een ieder kan die met eigen ogen aanschouwen! Wel maak ik van deze gelegenheid gebruik om mijn dank te betuigen aan allen, die zich hebben ingezet voor de recreatieve ontwikke ling van het Veersemeergebied. In het bijzon der noem ik in dit verband het ministerie van CRM, waar de vele miljoenen subsidie vandaan zijn gekomen, die nodig waren voor de realisering van de beoogde inrichting van het gebied. De recreatieve ontwikkeling van het Veerse meergebied is thans in de fase van afronding gekomen. Spectaculaire ontwikkelingen moe ten niet meer worden verwacht. Onderhoud en beheer zullen voortaan de grootste aan dacht opeisen, de instandhouding dus van dit unieke gebied. Mogen velen de charmes ervan zelf gaan ervaren! A. L. van Geesbergen, voorzitter recreatieschap „Het Veerse Meer". 3

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 3