Bijzonderheden uit de geschiedenis van Vrouwenpolder en zijn omgeving Tekst: J. P. van den Broecke. Foto's: van de schrijver. Duinkerke I lagune Dunkirk I lagoon Inleiding. Nadat het oudste land van Walcheren voor zover dat toen nog niet door duinen werd beschermd in de loop van de 12e eeuw was bedijkt, bleven zowel in het noor den als in het zuidoosten nog delen on- bedijkt liggen. Voor dit verhaal bepalen we ons verder uitsluitend tot het noorde lijke deel. Het had in die tijd een lagune achtig karakter en stond plaatselijk met het buitenwater in verbinding. Feitelijk was het dus nog een getijdegebied. De buiten dijks gelegen strook land waarom het hier gaat, werd aan de landzijde ruwweg be grensd door een lijn, getrokken vanaf de voormalige buitenplaats Schoonoord in oostelijke richting. Er zijn vermoedens dat de lagune in de Romeinse tijd heeft gediend als vlootbasis. Dat vermoeden steunt op het feit dat op het strand van Vrouwenpolder resten van dakpannen zijn gevonden, die voorzien wa ren van het stempel van de Romeinse oor logsvloot. In de loop der jaren begon de lagune te verlanden en ontstond er tenslotte een schorrenlandschap, dat zich gaandeweg in noordwaartse richting uitbreidde. Op het hierbij afgedrukte schetskaartje dat werd overgenomen uit de toelichtingen bij het blad Walcheren van de Rijksgeolo- gische dienst, staat deze lagune in het noor den van Walcheren nader aangegeven met ter hoogte van het voormalige Veersegat zijn verbinding met het buitenwater. 11

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 11