Zeeland Magazine* voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER Bij de voorpagina: 13e jaargang No. 74. Kracht en vakmanschap. Twee-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen. historie en recreatie Druk en uitgave: Drukkerij Markusse. Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107 - 13 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Rekening no. 37.14.02.123 Giro van de bank: 365567 Waarde lezers pag- 3 Hoofdredacteur: J. W. van der Graaf, Vlissingen Werk en worstelen pag- 5 Abonnementen: Nederland en buitenland 25,per jaar Losse nummers 3, Zeeuwse oesterkwekers zoeken naarstig naar overlevingskansen van bedrijven pag. 9 Medewerkers: Uit vervlogen tijd Cor van Heugten, Eindhoven pag- 11 J. Q. C. C. Becht, Middelburg J. P. van den Broecke, Veere C. van Boven, Wissenkerke De vuurtoren pag- 17 Oona Maartense - Glaser, St. Kruis Joris van Hoedekenskerke Mieke v. d. Jagt Zo maar in Zeeland pag. 17 Nico Felius t Mevr. Smit - Heyse Tom Koopman Peter Kentin PZEM melkt wind op de Neeltje Jans pag. 19 Foto's: Van de schrijvers Pleit, Otter, Knots: verdwenen Vlaamse vaartuigen Pag. 21 Johan Berrevoets, Zierikzee Charles Strijd, Terneuzen Kema, Arnhem De Zeeuwse Taele: Peeland Praet Heiten Pag. 25 Joop Uytdewilligen Foto voorpagina: „Het is stik leuk om oude ambachtstechniek Johan Berrevoets, Zierikzee als nettenbreien op mensen over te brengen" pag. 26 Gehele of gedeeltelijke overname van arti Arme Zeeuwse landarbeiders waren toch rijk Pag. 29 kelen is slechts mogelijk na schriftelijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs Hoekenaar volgt Europese weersatelliet op de voet Pag. 30 Voortzetting van de Veersc Meer Gids 2

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 2