Willy Vonck bij de weerkaartmachine. hebben we een hotel gezocht en daar werd ons precies uitgelegd waar we de volgende dag moesten zijn. We moesten ons melden bij mevr. Duran. Tot onze verrassing bleek zii een Nederlandse te zijn, die daar werk zaam is als hoofd van de Afdeling Public Relations. Door een foutje in de admini stratie liep het toch nog bijna mis. Mevrouw Duran dacht dat het om een oppervlakkig bezoek zou gaan, zodat zij ons pas 's mid dags verwachtte. Ik heb haar toen weten te overtuigen door haar foto's en andere pa pieren te laten zien, die ik had meegenomen. Toen ze die zag, nam ze meteen aan dat ik heel erg in de Meteosat geïnteresseerd ben, en was alles snel in orde." Schakelschema. Het centrum is ondergebracht in een groot gebouw en staat vol met computers die nodig zijn voor de besturing van de radio-apparatuur en de antenne's. Voor de middag werden de gasten door verscheidene deskundigen voorgelicht en geïnformeerd. Ook ontving Willy enkele technische boeken cn een schakelschema van de nieuwste sa telliet, Meteosat2, die waarschijnlijk zeer binnenkort gelanceerd zal worden. Helaas geeft de Meteosat 1 sinds november 1979 niet meer alle gegevens door met betrekking lot de weerkaarten. Sinds die tijd worden er in Darmstadt elke dag pogingen onder nomen om dit gedeelte van de satelliet weer in bedrijf te krijgen. Na de middaglunch volgde er nog een rondleiding door het centrum, waarbij me vrouw Duran haar gasten nog enekele in teressante zaken liet zien. „Inderdaad," zegt Willy enthousiast, „ze heeft echt haar best gedaan om het ons naar de zin te maken. En daar is ze goed in geslaagd. We hebben er een heleboel gezien en veel kennis opgedaan, waarvan ik zeker in de toekomst dankbaar gebruik van zal maken." Radio-uitzending. De akriviteiten van Willy Vonck zijn ook niet onopgemerkt gebleven voor de samen stellers van het wekelijkse radioprogramma ..Hobbvscoop". Ongeveer een jaar geleden heeft interviewer Hans Janssen een portret van de Hoekenaar samengesteld, dat via Hilversum I is uitgezonden. „Hobbyscoop" is een ether-magazine dat zich voornamelijk verdiept in zaken, zoals elektronika, stereo en luchtvaart. Hans Janssen: „Via tips van radiografische amateurs zijn we Willy Vonck op het spoor gekomen. Er werd me verteld, dat er daar in het Zeeuwsvlaamse land iets bijzonders te zien was. En dat klopte zeer zeker. Willy Vonck is zonder meer een bijzondere ont vangst-amateur. ik heb zeer veel waardering voor de manier waarop hij eigenhandig zo'n grote paraboolantenne heeft geconstrueerd. Daar is beslist veel doorzettingsvermogen en geduld voor nodig geweest." Na zijn bezoek bij Willy Vonck verklaarde de „Hobbvscoop"-medewerker ervan over tuigd te zijn dat er in heel Nederland geen gelijke op het gebied van amateur-meteoro- logie te vinden is. nErawi Jiittmt 32 Willy Vonck voor zijn kaarten van de Meteosat ;i 31

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 31