Afscheid van de allereerste bezoekers aan de tentoonstelling. Er zijn hen inmiddels nog ruim 30.000 belangstellenden door deze poort gevolgd. En het kan nog: tot 12 september. Prins Willem Alexander brengt de Slinger van Foucault op gang. als beloning een onvergetelijk uitzicht over o.m. het Veerse Meer en de aangrenzende eilanden. Weer terug op de begane grond volgt, na enkele belangwekkende historische sepul- churen, heel iets anders: een reeks kleurige affiches van befaamde kunstenaars als Ap pel en Dali. In de noordhoek van het transept is een verzameling schitterend gerestaureerde boe renwagens en -rijtuigen van de Zeeuwse Inspan opgesteld en dan sluit de rondgang met een educatief hoogstaande tentoon stelling van het bedreigde leven in de oce anen, samengesteld door het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie." Wordt het middenschip ook benut? Daarin worden, naast de in hoofdzaak op het visuele gerichte tentoonstellingsgebeu- ren, talrijke muzikale en andere evenemen ten gebracht, meestal in de avonduren. Zo zal b.v. dit jaar in september een Vivaldi- concert worden gegeven met orkest en ko ren uit Sint Niklaas in België." Hoe ligt het bezoekersaantal? „Over de eerste zeven jren lopen we nu snel naar de 300.000! Vooral dit jaar, mede door de grote aandacht die Veere via de media heeft gekregen op Koninginnedag, blijkt de Grote eKrk een belangrijke trek pleister. Er zijn dan ook al meer dan 30.000 bezoekers geteld." Hoe hebt u het bezoek van de Koninklijke Familie aan de Grote Kerk op 30 april ervaren? „Ik was daar in funktie en als voorzitter mede verantwoordelijk voor het niveau van het gebodene en voor het goede verloop van dit onderdeel van het Koninklijk be zoek aan Veere. Laat ik voorop stellen hoe zeer dit alleszins geslaagde gebeuren vooral ook te danken is geweest aan de bijzonder konstruktieve en vrienschappelijke samen werking met Burgemeester Hack van Veere. Daardoor kregen wij als Bestuur de ruimte om binnen de beschikbare tijd een eigen nrogramma te verwezenlijken dat paste !n de gemoedelijke en blije sfeer waarin Veere zün Markiezin tegemoet trad. Zo kon de onvermijdelijk aan het bezoek van het Staatshoofd verbonden officiële encadrering worden versoepeld tot een on bevangen „wandeling langs het Koninklijke familie-album" (De Koningin bij het portret van Johan Willem Friso: „Kijk eens Friso, dat is 'm", tot haar zoon). En een ontspan nen aandacht voor het op gang brengen van de Slinger van Foucault door Prins Wil lem Alexander. En het glimlachend aanvaar den van de „protocolaire" bijna mislukte uitreikingsvolgorde van de zilveren strooi- penningen aan de Prinsen. Samenvattend. Voor het Bestuur en alle medewerkers en begunstigers een stralende bekroning van een welhaast tienjarige in spanning voor ons aller Veere! En persoonlijk? Och. ieder mens heeft zo ziin idealen en soms heeft men het geluk daarvan iets verwerkelijkt te zien. En zoiets wordt dan koesterend in de schatkamer van zijn leven bewaard Dit zo zeggende, wil ik er direkt aan toevoegen dat ik liever niet spreek tot meerdere glorie van een enkeling. Als na men hier op de achtergrond zijn gebleven is dat om vooral niemand te kort te doen in de rij van personen die door de jaren heen een belangrijke rol hebben gespeeld in de geschiedenis van de Vereniging." De tentoonstelling in de Grote Kerk blijft nog open tot 12 september. 25

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 25