Kees Boudeling van „Inter Scaldes", Kruiningen, proeft met plezier het produkt van chef-kok, mevrouw Maartje Boudeling. „Hooge Heerlykheid". In een schilderachtig straatje in het Flak- keese stadje Middelharnis in de Voor straat, vlak bij de oude, monumentale kerk ligt, het „hoofd" gedekt door twee fraaie Oud-Hollandse geveltjes, restaurant „De Hooge Heerlykheid". In deze oude huizen, waar vroeger de hoge heren van de Am bachtsheerlijkheid elkaar troffen, zwaait nu John Kern de culinaire scepter, en wel met zulk succes dat Michelin-Ster en Alliance- lidmaatschap het gevolg waren. Onder de zware balkenzolder in de eet zaal, waarvan de witte wanden gesierd zijn met olieverfschilderijen, is het goed toeven, zeker na een nipje aan de „Aperitief Mai- son", champagne gemengd met frambozen- likeur, begeleid door een kaaskoekje. De achterkant van de eetzaal grenst aan de smalle tuin, welks groen contrasteert met de pastel-tinten van de omringende huizen geveltjes. Oursette kiest als hoofdgerecht gebraden Ossehaas met mosterdsaus en voorjaars groenten, begeleid door aardappelschijfjes in kaassaus. Een gerecht dat voor 35, op de kaart staat. Zij neemt een bouillon met kervel als voorgerecht 6,50). Als visliefhebber heb ik weinig moeite met m'n keus: Zeeuwse vissoep 8,50) en als hoofd schotel een warm visgerecht, bestaande uit schijven forelpastei, afgewerkt met kreeft en kreeftsaus 45, Mijn eerste gedachte was: „daar kan ik er wel twee van aan." Maar deze visschotel, gegarneerd met lamsoren, worteltjes en zee kraal, met een apart geserveerde gemengde sla, was niet alleen een pikante tongstre ling. Na de voorafgaande, krachtige vissoep „vol" van smaak en volume, opgediend met kraakvers bruin stokbrood en room boter bleek het hoofdgerecht voor mij ruimschoots voldoende. Zo maagvullend ble ken ook deze gerechten, dat ik hoe aan lokkelijk of het er ook allemaal uitzag het nagerecht maar niet nam. Dit in tegenstelling tot Oursette, die na de lof te hebben gezongen over de lichte en kruidige bouillon en de „mals-smeltende" ossehaas zich tot soesjes met ijs en warme caramelsaus 7,50) liet verleiden. Een dessert van boerenkaas lonkte vriende- „De Hooge Heerlijkheid", Middelharnis. lijk naar mij, maar ik vond goede troost bij het staartje wijn. Voor 29,50 schonk men ons een voortreffelijke Elzasser, een goud-gele Pinot des Lutins. Goede restau rants herken je ook daaraan, dat hun min der dure wijnen ook goed zijn! Wijnen waren er ook te kust en te keur bij „De Hooge Heerlykheid". Wie 't een voudig (maar goed) wil doen, kan zich te vreden stellen met witte of rode huiswijn of rosé, vanaf 10,— de kwart-liter. Verder kan men er wijnen van gerenommeerde Franse wijnhuizen bestellen, die in prijs per fles variëren van goed dertig gulden tot een Mouton Rothschild Pauillac 1970 van 175,—. En wat sympathiek is: via de eigen wijnkoperij van „De Hooge Heerlykheid" kunt u tegen een gastenprijs één of meer flessen van die wijn, die zo goed smaakte bij het dinertje, mee naar huis nemen. Nog even terug naar „wat de pot schaft", eigenlijk een te eenvoudige uitdrukking voor de staaltjes van kook- en braadkunst, die men in dit restaurant kan genieten. Ook hier kent men het Alliance-menu: vier gan gen voor 65,terwijl het zes gangen tellende „Menu Gastronomique" hier 85, kost. Maar wie heerlijk, jong lamsvlees wil eten, neme voor 39,50 de „Agneau pré salé et son gratin". Lamsvlees, naturel ge braden met een vleugje knoflook en verse groenten. En de spijskaart, die John Kern zijn gasten aanbiedt, vermeldt nog veel meer! „Goed. dat Goeree-Overflakkee weer terug bij Zeeland komt," zeiden we op de terug reis tegen elkaar. Maar die uitspraak werd niet zozeer door politiek-geografische ge voelens ingegeven, dan wel door onze gas tronomische, gunstige ervaringen in dat restaurant in Middelharnis „Het Reymerswale". Yerseke is een naam met een „muzikale" klank. Niet alleen vanwege de plaatselijke fanfare, die „Mozart" heet. Nee, velen ko men bij het horen van die plaatsnaam in een lyrische stemming, als zij denken aan de mosselen, de oesters, de krukels en de wulken. En al die andere in schelpen ge hulde heerlijkheden, die de Yersekenaren op vakkundige wijze weten te kweken, te ver zorgen en vervoeren. Enculinair weten te bereiden! En wat dit laatste betreft, heeft de naam „Nolet" in Yerseke en ver daarbuiten een welluidende klank. Schrijven over zeebanket kan haast niet zonder een bezoek aan de jachthaven in Yerseke, waar het restaurant 28

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 28