YAMAHA JACHTWERF OOSTWATERING de buitenboordfamilie Peelandan d'achterdeure Dmw Sl/m^sium jj Alternatieve manieren van scljeejisvrntstuwing In Vlissingen wordt dit najaar een voor de scheepvaartwereld uniek sym posium gehouden. Het maritiem insti tuut De Ruyter, opleidingsschool voor scheepsofficieren, organiseert op 15 ok tober in Hotel „Britannia" een bijeen komst, die geheel gewijd zal zijn aan alternatieve manieren van scheepsvoort stuwing. Thema van het symposium: „De voortstuwing van de jaren tachtig". Daarbij richt men zich op een drietal, veel goedkopere, energiebronnen voor scheepsvoortstuwing: wind, zon en ko len. Vooral de windvoortstuwing zal op dit symposium uitgebreid in de belang stelling komen. Behalve dat enkele inleiders uit de academische wereld deze mogelijkheid zullen belichten, zal er ook een aantal stands worden ingericht waarop be staande ontwerpen op het gebied van windvoortstuwing zullen worden getoond Bij deze stands is er één van de We- meldingse ontwerper Jan van Doorn met zijn bureau Marine Design. Verder toont de Belgische scheepswerf Cockerill Yard Hoboken een ontwerp voor een koop vaardijschip met zeilvoortstuwing, een primeur voor Europa. De organisatoren van het symposium in Vlissingen, de direktie van het mari tiem De Ruyter, streven er naar met deze bijeenkomst de theoretici-onder zoekers en ontwerpers en potentiële klanten bij elkaar te brengen. Mogelijk dat bestaande ontwerpen op deze wijze in de praktijk kunnen worden uitgetest. De direktie van het maritiem insti tuut ziet het organiseren van het sym posium als een logische zaak: het in spelen op toekomstige ontwikkelingen in de scheepvaart. Dat geldt zowel voor technische ontwikkelingen als voor nieuwe vormen van opleiding van be manningen. Het symposium kan in totaal door 250 mensen worden bijgewoond. Vijftig van hen zullen door de organisatie wor den uitgenodigd. Tachtig plaatsen zijn beschikbaar voor oud-leerlingen van het maritiem instituut De Ruyter. Op de overige 120 plaatsen kan worden in geschreven door storting van een bedrag van 45,ten name van de Stichting Zeevaartschool Belangen te Vlissingen, onder vermelding van „Symposium '81". De inleiders op 15 oktober zijn zowel uit de academische wereld als uit het bedrijfsleven afkomstig. Prof. ir. J. Ger- ritsma van de afdeling scheepsbouw van de TH Delft zal het hebben over windvoortstuwing, de ontwikkeling van het zeil door de eeuwen heen en de huidige stand van het onderzoek. Prof. ir. J. A. Spaans van de afdeling scheep- vaartkunde van de TH Delft spreekt over de routering van eventuele toe komstige zeilvaart. Verder wordt een inleiding gehouden over de toepassing van zonne-energie in de scheepvaart. De heer C. E. van 't Woudt, manager technische en nau tische dienst van Shell Tankers BV, be licht de eventuele nieuwe toekomst van kolen bij scheepsvoortstuwing. En ir. A. Doyer, direkteur van Nedlloyd Rede rijdiensten, verantwoordelijk voor de nieuwbouwprojekten zal spreken over praktische toepassing van alternatieve voortstuwingsmethoden in de scheep vaart. Na de inleidingen volgt een panel discussie. Zojuist verschenen: Een boekwerkje van 88 pagina's, geschreven door Kees van Boven, in Noord-Bevelands dialect. Het boekje behandelt in dichtvorm een groot aantal humoristische en andere belevenissen uit een ver en dichtbij verleden, zoals ,,De Stoamfiets", „De reize van Bet je", „Joane en d'r Solex", „Mee Siene op de brommer" en vele andere. De prijs bedraagt 19,50, exclusief verzendkosten. Uw bestelling wordt graag ingewacht door de drukker en uitgever van het boekje: DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Postbus 1, 4490 AA Wissenkerke, Tel. 01107 - 1308. 29 De Yamaha Buiten boordfamilie telt meer dan 40 leden! Neem bij voorbeeld de "2", de "3,5" en de "5", dat zijn stoere kereltjes die kano's, roei- en visboten, rubberboten en zeil boten kracht op maat ge ven. In die klasse van 1.5 tot 3.7 kW, heeft Yamaha niet minder dan 9 model len! Is het een wonder dat heel Nederland graag op bezoek gaat bij de Buitenboord-Familie, bij Yamaha? 2 1 m\ 1O00 M KUKEN BU 1 IIIIIM 'N BEGRIP ONDER DE WATERSPORTERS. POLREDIJK 13B, VEERE -ZEELAND - NEDERLAND TELEFOON: 01181-665

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 29