Zeeland Magazine voor allen die van Zeeland houden IN DIT NUMMER: Bij de voorpagina: Wijnmakersgilde „Luctor et Fermento" 13e jaargang No. 75. Twee-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie Druk en uitgave: Drukkerij Markusse. Wissenkerke Postbus 1 Telefoon 01107- 13 08 Bank: Rabobank, Wissenkerke Rekening no. 37.14.02.123 Giro van de bank: 365567 Hoofdredacteur: J. W. van der Graaf, Vlissingen Abonnementen: Nederland en buitenland 25,— per jaar Losse nummers 3, Medewerkers: Cor van Heugten, Eindhoven J. Q. C. C. Becht, Middelburg J. P. van den Broecke, Veere C. van Boven, Wissenkerke Mevr. Smit - Heyse Ineke Vervorst - van Loon J. Kousemaker Willem van de Water Anneke Jaensch Georges de 1' Escaut Ali Pankow Foto's: Johan Berrevoets, Zierikzee Van de schrijvers D. Faber Foto voorpagina: Johan Berrevoets, Zierikzee Gehele of gedeeltelijke overname van arti kelen is slechts mogelijk na schriftelijke toestemming van de uitgever, die in rechten treedt van de auteurs Waarde lezers pag. 3 „Luctor et Fermento". Of de strijd van een gilde voor Zeeuwse wijnen pag. 5 Waarom de Zeeuwse garnalenvisserij naar de rand van de afgrond vaart pag. 10 Peeland Praet pag. 11 Hoe zeggen die Zeeuwen dat? pag. 11 Zeeuwen geloven in de toekomst van het zeil pag. 13 Zo maar in ZeelandKUNST pag. 16 Goeree-Overflakkee door de eeuwen heen pag. 17 VEERE: 'n Vredige, Vriendelijke enVorstelijke Stad pag. 23 Op culinaire „pelgrimstocht" pag. 27 Mosselvissers Schot in Zierikzee startten forellenkwekerij in de monding van de Oosterschelde pag, 30 Voortzetting van de Veerse Meer Gids

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 2