Vanuit Kerkwerve: Sportvis-reddingsboot opereert op de Oosterschelde De afwerkafdeling. Met zorg worden de diverse apparaten glanzend gespoten. richting van sporthallen. De laatste jaren kloppen echter ook veel particuliere sport verenigingen aan de deur van „Schelde Internationaal". Een deur, die 13 november officieel wordt geopend door de president-direkteur, de heer J. A. Dekker. Hij wordt daarin bij gestaan door wethouder L. de Leeuw van Goes. „Deze wethouder heeft ons bedrijf bijzonder goed geholpen bij de verwezen lijking van dit pracht gebouw," besluit de heer Dreesman tevreden. Tekst: Cor van Heugten. Sinds enkele maanden ligt in het getij haventje van de Flauwers bij Kerkwerve op Schouwen een supersnelle particuliere reddingsboot voor sportvissers en andere watersporters, dag en nacht „stand by." Twee buitenboordmotoren van 65 pk geven de „Watersnep" van de havenmeester J. Snepvangers een snelheid van liefst 80 km per uur (op stil water). Ook bij slecht weer en hoge golfslag is de reddingsboot erg snel en betrouwbaar. Er is alle benodigde red- dingsapparatuur, mariphone, zoeklicht, enz. aan boord. In het Café „De Heerenkeet" staat ontvang- en zendapparatuur op de kanalen 13, 41 of 42. In het laatste jaar heeft Snepvangers, ook met andere boten al diverse mooie reddingen op zijn naam gebracht. Er wordt nauw samengewerkt met de officiële red dingsmaatschappij KNZH in Burghsluis. Om de kosten van de boot een beetje te dekken, heeft een aantal Nederlandse en Belgische sportvissers een vriendenclub opgericht. Van elke bootvisser en water sporter in het ruime vaargebied van dit gedeelte van de Oosterschelde wordt een vrijwillige bijdrage van slechts 10 gulden per jaar gevraagd. Er is een vaste schipper en een opstapper, die het werk pro deo doen. Het vaarklaar maken van de boot, die ruim 60 mille heeft gekost, wordt door geen enkele bijdrage gedekt. Er is nu een voorlopige secretaris-penning meester, die vrijwillige bijdragen vraagt voor de dure exploitatie van de boot. Die na tuurlijk ook aan niet-leden alle gevraagde hulp in nood biedt. Stuur uw briefje van tien rechtstreeks naar: R. van Haezendonck, Bogerdweg 1, 4321 SN Kerkwerve. Het initiatief heeft de volle steun van de Club van Vissende Journalisten. De boot ligt dus tussen de Schelphoek en Zierikzee. De actieradius van de snelle „Watersnep", die tegen kostprijs door Amerglass geleverd is, blijkt in noodgevallen veel groter dan dit vaargebied. Ook een aantal motorboot enthousiasten en zeezeilers is al door Snep vangers uit de nood geholpen. Tot nog toe hebben zich in enkele weken al 60 donateurs gemeld, waarmee de ver stookte benzine nog niet betaald is.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1981 | | pagina 8