INFORMATIECENTRUM OQSTERSCHELDEWERKEN WEER OPENGESTELD Pietje Geschiere in de deur van de bakkeete van haar ouderlijk huis te Zoutelande. Zal ik u nog één keer Walcheren laten zien zoals ik het heb gezien? Kijkt u dan naar de bijgaande foto, waarvan ik hoop dat de uitgever hem groot heeft afgedrukt. Daar ziet u de bakkeete van een echte Walcherse boerderij aan de Werendijkseweg in Zoutelande. Het huisje is oud, eeuwen oud zelfs, maar het staat fleurig en opge wekt in de stralende zon te pronken. Als u Walcheren kent, kunt u zelf de kleuren van deze foto invullen: het rood van de dakpannen, het groen van de deur, het groen en wit van de luikjes, het licht bruin van het eeuwenoude metselwerk. In de deur staat Pietje Geschiere: hoog blond, witte muts, gouden krullen, rode kralen, zwart jak en bleek-blauw schort. De enige kleuren die u en ik niet met ze kerheid kunnen invullen zijn die van haar beuk. Die jonge boerin in de deur van dat oude huisje, dat kleine raam met uitzicht op groene landerijen en een wijde blauwe lucht, dat is voor mij het Walcheren van toen: fris, fleurig, vertrouwd en koesterend. En dat is eigenlijk alles wat ik u in deze serie heb willen vertellen. Woensdag 3 februari zal het verbouwde Informatiecentrum op het werkeiland Neeltje Jans weer worden opengesteld voor het publiek. Rijkswaterstaat en streekvervoers- maatschappij Zuid-West Nederland staan daarmee gereed voor de te verwachten 200.000 bezoekers in 1982. Het verbouwde centrum heeft nu de be schikking over twee filmzalen met een totale capaciteit van 250 bezoekers per half uur. Ook de expositieruimte is aanzienlijk ver groot, zodat het tentoongestelde materiaal wat meer ruimte heeft gekregen. De ver klarende teksten zijn verkort en in 4 talen aangebracht. De uitgebreide teksten zijn nu in de vorm van een loopfolder gratis verkrijgbaar aan het begin van de expositie. De topcapaciteit per dag is uitgebreid van plm. 1800 tot plm. 3000 personen. De beschikbaarheid van twee filmzalen biedt de mogelijkheid meer service te ver lenen aan buitenlandse bezoekers. Gelijk tijdig kunnen nu twee talenversies van de film ,,Oosterschelde, kerend tij" worden ver toond, terwijl ook de mogelijkheid bestaat om incidenteel andere films met betrekking tot het Deltaplan te tonen. Door de strategische ligging van het cen trum aan de rand van de geïnundeerde bouwput wordt vanaf 1982 het aantal at- trakties uitgebreid, omdat het hefschip „Ostrea" vanaf begin dit jaar een ligplaats in deze bouwput zal vinden. De bezoekers van het centrum kunnen in de periode dat het schip wordt beproefd en later tussen de plaatsingsoperaties door, het schip van zeer nabij aanschouwen. Ook het verbouwde centrum legt beper kingen op aan de tentoonstellingsbouwers om de schaal van het werk te tonen en daarmee de betrokkenheid van de bezoekers te verhogen. Getracht wordt daarom om in 1982 zo veel mogelijk reële gebruikte stormvloed keringsartikelen" om en nabij het centrum te plaatsen. Naast een reeds eerder ge plaatste stortsteen van 6.000 kg zal nu reeds een trilnaald van het verdichtingsschip „Mytilus" te zien zijn. Bij Rijkswaterstaat wordt nog gezocht naar meerdere van der gelijke artikelen voor de buiten-expositie. r Hotel „Het Streefkerksche Huis": toen 69 treedjes klimmen, nu per auto bereikbaar. 17

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 17