"In de smidse" WINTERPROGRAMMA'S HOTELS „Een meester op de borstel!" meende een ander. Nu was er ook een onooglijke bultenaar met het gezelschap meegekomen. Dat was de hofnar. „Meester," zei de hofnar, „ik zie geen schilderij. Al moet ik eeuwig een onecht kind blijven." Toen dacht Ulenspieghel, als de zotten me de waarheid zeggen, dan wordt het tijd dat ik ga verhuizen. En hij begon te bulderen van het lachen. Vlak daarop was de zaal leeg. Bij de rentmeester ving Thyl nog eens honderd goud-guldens. Daarop smeerde hij 'm en hij wilde nooit meer schilder zijn. 't Vuur dat snel zijn vlammen spitst, snorkt bij eiken trek. 't Gloeit, wit gloeiend, 't Water sist, blaasbalg: klepperend, klept. 't Vuur, hoe gloeiend al gestookt, laait nog heller op. Water, kolen, spitse pook, hitte vloeit ten top. Uit zijn voorraad kiest de smid, (ogenschijnlijk gaaf) en duwt diep in 't gloeiend wit, nu een ijzeren staaf. Nóg eens kolen, water, wind, krijgt het vuur ten voed'. 't Ijzer wendt en keert er sinds, in dien feilen gloed. En de smid kent 't ogenblik, kent de temperatuur. Rukt de staaf, nu vonkend wit, uit het gloeiend vuur. Nu valt daverend slag na slag, op het ijzer neer. Zwaaiend gaart de Smid zijn kracht, stort die telkens neer. Dan te water, dan te vuur. Dan weer slag na slag. Dan, ten lest', na langen duur, 't ijzer rusten mag. Wonderlijk, het ijzer spreekt: zegt, geslagen, zacht: O, gij zijt het die mij breekt. Smid, wat slaat gij hard. Was ik een, die zich dan zóó moeilijk buigen liet? Moest uw vuur zóó brandenO, Smid, dat dacht ik niet. Nico Felius, Wemeldinge (1906 1942). schap. Het strand is op loopafstand. De kamers zijn fraai ingericht met kleuren televisie, telefoon, bad en toilet. In de uitgestrekte en mooi aangelegde tuin is een tennisbaan, die ook in de wintermaan den open is. Het specialiteitenrestaurant heeft in de winter wildspecialiteiten en uiteraard alle soorten vis op het menu staan. In de maanden met de „r" wordt volop gebruik gemaakt van de twee vergaderruimten door het zakenleven. Het arrangement „Een paar dagen op zee, een paar dagen aan zee" behelst een mini-cruise met de „Olau Hol- landia", gevolgd door een verblijf in het luxe „Zuiderduin". Verder is er een mosselarrangement, waar de bezoekers onbeperkt mosselen kunnen eten en zich vervolgens te ruste kunnen leggen in één van de kamers met uitzicht op zee. Een golfarrangcment is een prach tig uitje voor de echte golfliefhebbers onder ons. Twee dagen „greenfee" op Domburg bij de Domburgsche Golfclub en twee over nachtingen met ontbijt en diners is een goede onderbreking van het dagelijks werk. Tot slot houdt „Zuiderduin" iedere zon dag van 12.00 tot 14.00 uur een brunch met champagne. Reservering voor deze smulpartij is gewenst. Een leuke geste van het hotel is, dat de kinderen voor de brunch een dubbeltje per centimeter lengte betalen. Voor inlichtingen en reserveringen is het telefoonnummer: 01186 -18 10. Het hotel is gelegen aan De Bucksweg nr. 2, tussen Zoutelande en Westkapelle. „Piccard". Tekst: Janna van Veen. „Zuiderduin". Golden Tulip Hotel „Zuiderduin" in West kapelle heeft op het winterprogramma o.a. een aktie „Een paar dagen op zee, een paar hotel, dat anderhalf jaar geleden werd dagen aan zee" staan. Dit luxe vier-sterren- geopend, heeft zeventig kamers en een beddenbestand van 215. Het hotel is ge legen in het fraaie Walcherse duinland- Hotel „Piccard" in Vlissingen heeft ook voor de wintermaanden talloze arrange menten in petto. Met de ingebruikname van het nieuwe gedeelte in april vorig jaar, biedt dit luxe hotel momenteel plaats aan ongeveer 90 gasten. Naast uitstapjes naar het strand, dat 100 meter van het hotel is verwijderd, kunnen de vakantiegangers zich tijdens erg gure dagen ook binnenshuis volop vermaken. Een duik in het verwarmde en overdekte zwembad kan onder andere een aangename verpozing zijn. Dit zwembad is bovendien in het bezit van een golfslag en is chloor vrij. De zonnehemels die het hotel rijk is, kunnen na een frisse duik wat zomerse kleur brengen. Verder is er bij het zwembad een sauna en wirrl-pool. 's Avonds kan er worden gedanst in het restaurant van „Pic card", dat geheel is ingericht in rustiek eiken. Alle kamers van dit van alle gemakken voorziene hotel zijn in het bezit van toilet, bidet, bad en telefoon. Op aanvraag kunnen de gasten bovendien een televisie op de kamer krijgen. Enkele winterarrangementen zijn onder andere een mosselarrangement en weekend arrangementen (ook met barbeque-dansant) Eén van de arrangementen die het hele jaar gelden, is het vergaderarrangement. In het hotel is een ruime vergaderzaal aan wezig. Voor inlichtingen over de verschillende arrangementen en prijsopgave is het tele foonnummer: 01184-12809 of 01184-13551. Het hotel is gevestigd aan de Badhuisstraat nummer 178 in Vlissingen. 30

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 30