Vijftig Zeeuwse modelbouwers beoefenen hobby in verenigings verband Tekst: Willem v. d. Water. Eind oktober presenteerde zich in het Terneuzense hotel „Rotterdam" voor de derde maal een nog jonge provinciale vere niging, die tot op heden nog maar spora disch de publiciteit haalde: de Zeeuwse scheepsmodelbouwvereniging „Zuid Zuid west". Rond de 30 leden van de in totaal 50 die „Zuid Zuidwest" in de hele pro vincie Zeeland (Schouwen helaas uitgezon derd) telt, toonden een vijftigtal modellen van zeil- en passagiersschepen, zee- en ha venslepers, vissersvaartuigen, enz. Schitte rende staaltjes van vakmanschap waarin vele uren ingespannen arbeid zitten geïn vesteerd. Enkele honderden mensen namen de moeite zaterdag 31 oktober een kijkje te nemen in hotel „Rotterdam", waarmee „Zuid Zuidwest" zich in een stijgende publieke belangstelling mag verheugen. „Een geweldig succes voor de vereniging," vindt voorzitter H. Dubois uit Vlissingen, die graag eens uitlegt hoe dat nu zit met zijn club, die op 10 januari 1979 door een groep modelbouwers werd opgericht. Het doel van de vereniging laat zich niet moeilijk raden: bevorderen van de model bouw van schepen in alle facetten. Leden van de vereniging: vogels van allerlei plui mage. Gevorderde modelbouwers, maar ook mensen die nog maar pas de eerste schreden op het moeilijke pad hebben gezet. Wat doet nu zo'n vereniging voor zijn leden? Voorzitter Dubois: „Iedere maand houden we een clubavond, waarop leden met hun problemen terecht kunnen. Het is de bedoeling dat er een uitwisseling

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 8