van gegevens tot stand komt. Wat de één niet weet, weet misschien een ander en zo kan er een oplossing uit de bus komen." Dat is natuurlijk niet de enige aktiviteit van Zuid Zuidwest. Regelmatig exposeren leden hun werk op tentoonstellingen en ook vinden er onderlinge wedstrijden plaats met radiografisch bestuurde modellen. Op een bepaald soort schepen richt de vere niging zich niet. Ieder is uiteraard vrij dat schip te bouwen, dat hijzelf wil. Of het nu een hypermoderne kruiser is of een oude windjammer. Opvallend facet: de jongere leden (zeg maar tot ongeveer 50 jaar) voelen zich het meest aangetrokken tot de moderne schepen. Het zijn vooral de ouderen die een oud traditioneel model kiezen. Zuid west-voorzitter Dubois: „Maar juist die ouderen zijn zo moeilijk te bereiken. Die mensen blijven thuis zitten. Het zou inte ressant zijn met die oudere vaak zeer ervaren bouwers pegevens uit te wis selen". Wie eens de moeite neemt een goed gebouwd scheepsmodel of het nu een modern of een antiek schip betreft nauwkeurig te bestuderen, wordt al snel bekropen door de gedachte: „Daar zie ik geen kans voor, al dat priegelwerk gaat me boven de Det." Wie belangstelling heeft voor modelbouw moet zich vooral niet te vlug laten af schrikken, zo haast het complete bestuur van Zuid Zuidwest te verzekeren. „Voor de modelbouw heb je natuurlijk veel geduld nodig, maar je kunt heel simpel beginnen. JBr zijn tegenwoordig prachtige bouwdozen op de markt. Die dingen in elkaar zetten, levert al heel wat ervaring op. En wat zo prettig is: je kunt het jezelf steeds moei lijker maken. Er wordt niet alleen maar in hout ge bouwd, maar ook plastic en polyester be horen tot de bouwmaterialen. Zaken die vaak wat gemakkelijker zijn te verwerken. Wie eenmaal een bepaald niveau heeft bereikt kan de grote stap wagen naar het bouwen vanaf de tekening. „Ook hier kun je natuurlijk met een eenvoudig model beginnen. Maar wie vanaf de tekening bouwt, staat al zo voor de opgave zelf het materiaal bij elkaar te zoeken. Sommige mensen kopen dat in een winkel, anderen scharrelen het echt bij elkaar. Ook dat is voor hen sport," aldus voorzitter Dubois. Er zijn leden bij Zuid Zuidwest, die wer kelijk alles zelf maken, tot en met bijvoor- 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 9