Zo hoopt Zierikzee binnenkort Pleun van der Lugt in te halen. ook moeilijk mee. Men wil uiteraard op de hoogte blijven van zijn reilen en zeilen en vooral in deze slotfase zou men graag van hem willen weten hoe hij vordert om zijn terugkeer op gepaste wijze te kunnen voorbereiden. Voorlopig houdt men het op de oorspronkelijke planning: 1 mei intocht in de haven van Zierikzee. U sponsort deze reis; komt daar iets van terug? Brongers: „In zekere zin. Via diverse ak- tiviteiten en kontrakten die we met derden hebben afgesloten, wTordt een deel van onze garantiesom aan Pleun gedekt. Voor het overige deel draaien we zelf op. „De Zeeuwse Stromen" verheugt zich in een groeiende belangstelling, maar het is niet te meten in hoeverre dit te maken heeft met het feit, dat we met Pleun in zee zijn gegaan. Er is geen sprake van een schoks gewijze of plotselinge toename van aan vragen, maar het heeft wel een zeker uit- stralingseffekt. In onze lobby hebben we zijn reis aan schouwelijk gemaakt met fotomateriaal, een documentatiemap, een videofilmpje met ge luid, kaarten en panelen waarop zijn vor deringen worden bijgehouden, voor zover dat onder de omstandigheden mogelijk is. Er is geen bezoeker en per jaar krijgen we er hier tienduizenden over de vloer die hieraan voorbijgaat. We krijgen daar vaak leuke reakties op, maar of hieruit nieuwe relaties ontstaan is niet na te gaan. Het is een projekt waar we geweldig in tensief mee bezig zijn, dagelijks, en dat velen aanspreekt. Het geeft ons, behalve veel spanning, straks toch ook veel vol doening als het volbracht wordt en als dat in zakelijk opzicht iets oplevert is dat mee genomen. Als hij het tot een goed eind brengt, en in navolging van De Flyer, de beoogde records weet te vestigen, behoort Pleun straks thuis in de rij Nederlanders die geen achternaam behoeven, zoals Ard, Jas- perina, Harmen en Mies. Landelijke dagbla den en bijv. De Margriet schrijven erover en de Tros-radio wijdt er iedere zaterdag ochtend aandacht aan. In die publiciteit neemt hij ons in zeker opzicht in zijn kielzog mee en werkt hij aan onze naam bekendheid." Als straks de rust weerkeert na alle turbu lentie rond deze wereldreis, pakt u dan weer een nieuw sponsorprojekt op; de plaatselijke voetbalclub de Europacupwed strijden in tillen bijv.? „Het is vooralsnog niet onze bedoeling cm door te gaan met sponsoren. Het is voor ons een geweldige ervaring waar we heel veel positiefs van ondervonden en ge leerd hebben. Maar we hebben ook gemerkt dat er, afgezien van veel geld, ongelofelijk veel tijd en energie in gaat zitten. „De Zeeuwse Stromen" moet het niet hebben van stuntwerk. Wij geloven in de kracht van de publiciteit, maar ook in de wet van de geleidelijkheid. Wij moeten ervoor waken dat we onszelf in ons enthousiasme niet voorbij hollen. Je moet kunnen blijven overzien waar je mee bezig bent," stelt Brongers nuchter vast. Verrassing. Bij een rondleiding door het hoofdgebouw valt het ons op, dat „De Zeeuwse Stromen" haar naam eer aandoet door alle vergader kamers te vernoemen naar wateren in het Deltagebied: Grevelingen-, Schelde-, Wie lingenzaal, enz. Aardig idee. Verder treffen we in een uithoek van het pand weer zo'n verrassende bijzonderheid aan, die je normaal gesproken niet in een hotelbedrijf verwacht: een eigen drukkerij, compleet met vierkleuren offsetpers, zeef- drukapparatuur, reprocamera's, vouw- en bindmachines. Hierover zegt Breekweg: „We hebben erg veel eigen drukwerk en dat deden we tot voor kort „stencilmatig", maar die mogelijkheid was toch te beperkt. Ook de druktechniek boeit me. Het produ ceren en reproduceren, het vastleggen van woord en beeld net als bij film daar ben ik graag mee bezig, of heel dicht bij betrokken. Toevallig ben ik in een positie waarbij ik dat in mijn werk kan gebruiken en combineren. Het één sluit mooi bij het ander aan. Vaak moet ik worden afgeremd om niet nog meer aan te halen. Mijn vrouw kan gelukkig goed relativeren en me De rustieke leestafelkamer met bar. 8

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 8