RECREATIECENTRUM ,,'t Vroon" Ook tijdens ons bezoek aan recreatiecentrum 't Vroon in Westkapelle, op een winderige dag in het vroege voorjaar, is er al aktiviteit te bespeuren. In een mager zonnetje springen kinderen zo hoog ze kunnen op de trampolines of duikelen kopje in de speeltuin. De wat oudere jeugd vermaakt zich met het racen over een beeldscherm of het torpederen van een oorlogsvloot in de amusementshal. In de botsautootjes Tekst: Janna van Veen, Middelburg. probeert iedereen zo hard mogelijk tegen elkaar aan te knallen. Een roeiboot wordt behendig door de vijver van het 4 hectare grote amusementsgebeuren gemanoeuvreerd. De wat oudere bezoekers drinken intussen een drankje op Foto's: Johan Berrevoets, Zierikzee. een terrasje en proberen een gezonde kleur te krijgen van de rijkelijk met zeelucht geparfumeerde wind. Hoofdmoot voor eigenaar Gerard de Kort van 't Vroon vormt (in ieder geval qua omzet), echter de skelterverhuur. Bovendien is het kartcircuit op 't Vroon (karting is de meer professionele en snellere vorm van skelteren) de oefen- en wedstrijdbaan voor de leden van Kartclub Zeeland. Volgens De Kort dé toonaan gevende karlvereniging van Nederland. Hij is er zelf dan ook voorzitter van. In 1978 besloot De Kort om de bier brouwerij in Breda waar hij 24 jaar had gewerkt als verkoop-manager, vaarwel te zeggen. Samen met zijn vrouw en drie kin deren vertrok hij naar Westkapelle om eigenaar te worden van recreatiecentrum 't Vroon. „Ik had lang en graag bij de bierbrouwerij gewerkt, maar ik vond het tijd om eens iets voor mezelf te beginnen." Samen met zijn vrouw runt De Kort het grootste deel van het bedrijf. Hun werk bestaat voornamelijk uit de zorg voor het zelfbedieningsrestaurant met 125 zitplaatsen en de bar. Toch vindt De Kort het horeca gedeelte niet het belangrijkste onderdeel van het bedrijf. „De horeca is er ten dienste van het recreatieve buitengebeuren." Ook de drie kinderen leveren, wanneer ze vrij zijn van school of het werk, hun bijdrage. Zoon Arno (18) is in de meeste weekends in de werkplaats te vinden, waar de skelters worden onderhouden en gere pareerd. „De skelters vormen de basis van 't Vroon. Van alle attrakties vergen ze wel het meeste onderhoud. Van de 19 in gebruik zijnde skelters zijn er altijd wel een stuk of vijf kapot. Vooral de bandjes slijten bij het leven," vertelt De Kort. Zijn 18-jarige zoon komt dit jaar van het LBO en zal dan voorgoed de technische dienst van het bedrijf vormen. Personeel. In het hoogseizoen heeft de familie De Kort volop hulp van werkstudenten. Op top dagen kan de hoeveelheid vakantiewerkers oplopen tot 25 personen, verdeeld in twee ploegen. De Kort: „Je moet echter wel voorzichtig zijn met het aannemen van per soneel. Wanneer je te veel mensen aanneemt en het aantal bezoekers valt tegen, dan kom je nooit uit de kosten. Het is in dit bedrijf toch vliegen of stil staan. Er is werkelijk geen peil te trekken op het ge middeld aantal bezoekers tijdens topdagen. Het gebeurt wel eens, dat er rond de 3.000 bezoekers zijn op één dag. Dat is dan wer kelijk een topdag." Het werk van de vakantiewerkers bestaat voornamelijk uit de verkoop van muntjes voor de vele attrakties, hulp in het restau rant en natuurlijk een oogje in het zeil houden. „Je komt in een onderneming als deze wel eens ogen en handen te kort. Toch verloopt alles tot nu toe redelijk. Natuurlijk heb je wel eens de „sterke arm" nodig, wanneer een stelletje raddraaiers de boel 5

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1982 | | pagina 5